Próbne matury 2020 - terminy. Matematyka i język polski - kiedy i o której próbna matura online?

2020-04-06 10:16 RW
Matura próbna 2020 - matematyka i język polski. Kiedy próbna matura online?
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Matura próbna 2020 - matematyka i język polski. Kiedy próbna matura online?

Matura próbna 2020 online odbędzie się w wyniku zalecenia, jakie przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej - Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Kiedy próbna matura online? O której godzinie testy pojawią się w sieci? Przekonajcie się sprawdzając dokładny harmonogram - na ESKA.pl

Matura próbna 2020 online - matematyka i język polski. Kiedy próbna matura online? Jaka jest data i jak będzie wyglądać próbna matura przez internet? Coraz więcej pytań pojawia się dotyczących matury online 2020. Harmonogram najbardziej ciekawi uczniów, dlatego podrzucamy go na ESKA.pl. Od 16 marca wszystkie szkoły zostały zamknięte, a uczniowie przeszli na zdalny tryb nauczania. Placówki publiczne i niepubliczne miały być zamknięte do 25 marca, jednak rząd zdecydował, że drzwi nie otworzą się przynajmniej do 10 kwietnia. Oznacza to, że uczniowie wrócą do szkoły dopiero po przerwie wielkanocnej, czyli 15 kwietnia. Właśnie dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleciło Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przeprowadzenie próbnych egzaminów maturalnych. Pojawiły się opinie, że próbna matura 2020 online to w przypadku nieopanowania sytuacji z koronawirusem, próba sprawdzenia systemów i przygotowanie uczniów do takiego rozwiązania. Rzeczniczka MEN zapewniła jednak, że nie chodzi o próbę zorganizowania właściwych egzaminów przez internet. Ma to być wyłącznie okazja do ćwiczeń dla uczniów.

Matura próbna 2020 przez internet - kiedy, data, harmonogram 

Matura próbna 2020 przez internet to bardzo dobry sposób, by uczniowie jeszcze lepiej mogli przygotować się do majowego egzaminu. Za sprawą próbnej matury będą mieć czas na doszlifowanie swojej wiedzy. Kiedy matura próbna online 2020Harmonogram poniżej:

Data  Arkusze zamieszczone na stronie
internetowej ok. godz. 9:00

Arkusze zamieszczone na stronie
internetowej ok. godz. 14:00
Matura próbna online 2 kwietnia (czwartek):  język polski (PP),

Język polski (PR)
fizyka (PR)

Matura próbna online 3 kwietnia (piątek): matematyka (PP), matematyka (PR),
filozofia (PR),
język łaciński (PR),
historia sztuki (PR),
historia muzyki (PR).
Matura próbna online 6 kwietnia (poniedziałek): języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (PP) języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (PR).
 
Matura próbna online 7 kwietnia (wtorek):

biologia (PR)
WOS (PR) 

geografia (PR)
informatyka (PR) 
Matura próbna online 8 kwietnia (środa): chemia (PR) - arkusz o godzinie 9:00,
język litewski (PP),
język białoruski (PP), 
język ukraiński (PP),
historia (PR),
język litewski (PR)
język białoruski (PR),
język ukraiński (PR),
język kaszubski (PR).

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br. Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty nagrań do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Zasady oceniania rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorom liceów i techników, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin maturalny, za pośrednictwem serwisów dyrektorów szkół prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o przekazanie tych dokumentów (np. e-mailem) nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przesłanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 15 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.

Matura próbna 2020 przez internet - zasady

CKE proponuje, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po Strona 2 z 3 pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

  • w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
  • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania

Proponuje również, aby uczniowie mogli przesłać swoje rozwiązania do nauczycieli (np. emailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

  • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
  • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
  • w postaci komentarzy w pliku, jeżeli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym

Pełny regulamin Matura próbna 2020 przez internet.

Najnowsze