Powrót uczniów do szkół wrzesień 2020 - MEN rozważa trzy różne modele funkcjonowania placówek

Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?
Autor: pixabay.com Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?

Czy uczniowie wrócą do szkół od września 2020? Podczas ostatniej konferencji prasowej, sprawa została poruszona przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, który przedstawił trzy modele bezpiecznego powrotu do szkół. O czym dokładnie mowa i na jakich zasadach ma wyglądać nauka w placówkach szkolnych? Więcej informacji na ESKA.pl!

Czy uczniowie wrócą do szkół zaraz po tegorocznych wakacjach? To jedno z bardziej nurtujących pytań w ostatnim czasie, które szczególnie interesuje uczniów, rodziców, a także nauczycieli, którzy chętnie wróciliby do wykonywania swojego zawodu w placówkach szkolnych. Sytuacja staje się jednak coraz bardziej klarowna. Podczas ostatniej konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 5 sierpnia 2020, minister edukacji Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat bezpiecznego powrotu dzieci do szkół od września tego roku. 1 września uczniowie wracają do szkół. A my robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach. Przygotowujemy rozwiązania - wytyczne sanitarne i rozwiązania prawne, które pozwolą odpowiednio zareagować i podjąć właściwe decyzję, gdy pojawi się ognisko zakażenia - wyjaśnił minister podczas konferencji prasowej.

Spis treści

  1. Powrót uczniów do szkół wrzesień 2020 na nowych zasadach
  2. 3 nowe modele funkcjonowania szkół 

Powrót uczniów do szkół wrzesień 2020 na nowych zasadach

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawił 3 różne modele funkcjonowania szkół od września 2020 roku. Omówione zostały 3 warianty, które dokładnie opisane znajdziecie poniżej.

3 nowe modele funkcjonowania szkół 

  • Wariant A, czyli tradycyjna forma kształcenia. Jest to nadrzędny model funkcjonowania systemu edukacji, który opiera się na klasycznym, tradycyjnym kształceniu. Obowiązują w nim wytyczne GIS, resortu zdrowia i edukacji. W razie zagrożenia epidemiologicznego, dyrektorzy szkół mają prawo częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół.
  • Wariant B, czyli mieszana forma kształcenia. Własnie na tym modelem funkcjonowania szkół najbardziej zastanawia się MEN. O co w nim chodzi? Dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia grupy, oddziału, klasy w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć, a następnie zdecydować się na prowadzenie kształcenia na odległość. 
  • Wariant C, czyli kształcenie zdalne. Ten model edukacji zakłada, że dyrektor szkoły podejmuje decyzję o całkowitym zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38
Najnowsze