Powrót do szkoły we wrześniu podzielił uczniów. Nie wszyscy są zadowoleni!

2020-08-05 16:49 Maksymilian Kluziewicz
Szkoła
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Za nami połowa wakacji. W końcu nadszedł czas, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądał powrót do szkół we wrześniu, o ile w ogóle będzie on możliwy. Zgodnie ze słowami ministra edukacji narodowej, uczniowie mają rozpocząć naukę w formie tradycyjnej już 1 września. Decyzja o prowadzeniu zajęć w formie stacjonarnej podzieliła samych zainteresowanych. Nie wszyscy są zadowoleni! Więcej na ESKA.pl.

Powrót do szkoły we wrześniu - decyzja ministra edukacji narodowej, która została podana do wiadomości publicznej w środę 5 sierpnia podzieliła uczniów. Zgodnie z podanymi przez Dariusza Piontkowskiego informacjami, plan powrotu młodzieży do placówek oświatowych jest opracowywany, wobec czego zajęcia w formie tradycyjnej rozpoczną się już 1 września. Obowiązywać będą oczywiście jednak liczne obostrzenia celem zapewnienia jak największego bezpieczeństwa. Uczniowie będą musieli myć ręce zaraz po przyjściu do szkoły, a sale będą odpowiednio dezynfekowane. Nie ma jednak obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Jak można się było spodziewać, decyzja ministra edukacji narodowej podzieliła uczniów. Wielu z nich jest zadowolonych z faktu, że ponownie będą mogli uczestniczyć w zajęciach szkolnych i spotkać się ze swoimi koleżankami, jak i kolegami. Są jednak i tacy, którzy uważają, że powrót do szkół we wrześniu nie jest konieczny, w szczególności, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę zakażonych COVID-19.

Powrót do szkół we wrześniu - co na to uczniowie?

Szkolnictwo było jednym z pierwszych sektorów, które zareagowały na stale zwiększającą się liczbę zakażonych koronawirusem w naszym kraju. W efekcie w marcu zamknięto placówki oświatowe, a uczniowie i studenci dokończyli rok szkolny w formie zdalnej. Słowa ministra edukacji narodowej sugerują, że uczniowie powrócą jednak do szkół tak, jak początkowo planowano, czyli 1 września. Co na to sami zainteresowani?

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze