Powrót do szkół wrzesień 2021 przesądzony?! Jest decyzja ministerstwa

2021-08-02 16:51
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie/ materiały prasowe Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Powrót do szkół wrzesień 2021 to ważne wydarzenie dla wielu uczniów. Niektórzy rozpoczną naukę w nowym miejscach, inni powrócą po dłuższej przerwie. Do tej pory powrót był jednak wielką zagadką. Nie było wiadomo, jak będzie wyglądał. Teraz pojawiły się nowe informacje od ministerstwa, które wyjaśniają wiele kwestii.

Powrót do szkół wrzesień 2021 przesądzony!? Wskazywać na to mogą nowe informacje od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od zakończenia roku szkolnego 2020/2021 zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, zastanawiają się nad tym, jak będzie wyglądał nadchodzący rok. Uczniowie powrócili do placówek już w czerwcu, więc dla wielu osób naturalna była decyzja o tradycyjnej nauce stacjonarnej. Później pojawiły się jednak wątpliwości związane z niepokojącymi prognozami o czwartej fali pandemii koronawirusa jesienią 2021. Jak więc będzie wyglądał powrót do szkół we wrześniu? MEN podał nowe informacje, które wyjaśniają zasady przebywania w placówskach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że decyzja może ulegać zmianie wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej. Czego dowiadujemy się z komunikatu MEN?

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Powrót do szkół wrzesień 2021 - nowe zasady

MEN przygotował nowe wytyczne, które mają zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas przebywania na terenie placówek szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotyczną one organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii oraz postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników. W wytycznych odniesiono się również do instrukcji mycia rąk, dezynfekcji rąk, prawidłowego zdejmowania maseczki, prawidłowego zdejmowania rękawiczek, wykazu produktów biobójczych i zaleceń w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Pełny opis można znaleźć w pliku PDF, który znajdziecie poniżej:

Powrót do szkół wrzesień 2021 - kiedy rozpoczęcie roku?

Rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy, ale wszyscy uczniowie zastanawiają się, czy jest już potwierdzona data. Okazuje się, że nowy rok szkolny zacznie się w środę 1.09.2021. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że data ulegnie zmianie.

Najnowsze