Powrót do szkół wrzesień 2020. Klasy będą podzielone na pół?

2020-08-04 14:58 EK
Powrót do szkół wrzesień 2020. Klasy będą podzielone na pół?
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Powrót do szkół wrzesień 2020. Klasy będą podzielone na pół?

Nowy rok szkolny 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. Póki co, uczniowie odpoczywają jeszcze na swoich wakacjach i korzystają z wolnego czasu. Jednak każdy z tyłu głowy wciąż ma myśli o tym, jak będą wyglądać lekcje od września. Czy klasy rzeczywiście będą podzielone na pół, aby zachować dystans i wszelkie zasady bezpieczeństwa?

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Jednak zanim nastanie wrzesień i nowy rok szkolny 2020/2021, to jeszcze przez miesiąc uczniowie mogą cieszyć się swoimi wakacjami. Mimo trwającej letniej aury, słońca na niebie, wolnego czasu i upalnych dni, większość z tyłu głowy ma myśli o tym, jak będą wyglądać lekcje od września. Przypomnijmy, że w połowie marca razem z pandemią, została ogłoszona informacja o zamknięciu placówek szkolnych. Od tamtego czasu do końca czerwca, uczniowie kształcili się zdalnie poprzez różne platformy internetowe. Czy nauka od września 2020 będzie wyglądać identycznie? Mimo iż wiele obostrzeń zostało poluzowanych, to w sieci i tak krąży wiele informacji na ten temat. Bezpieczeństwo w tym trudnym czasie jest najważniejsze, dlatego dyrektorzy szkół oraz rząd wciąż myślą nad dobrymi rozwiązaniami.

Powrót do szkół - wrzesień 2020

Czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu 2020? Jak będzie wyglądał rok szkolny 2020/2021? O tym z pewnością poinformuje Ministerstwo Edukacji Narodowej na dwa lub nawet tydzień przed zakończeniem wakacji. Jednak póki co, dyrektorzy placówek starają się na własną rękę przygotować odpowiednie rozwiązania, by uchronić uczniów oraz nauczycieli przed zarażeniem się. Jednym z pomysłów, o którym wspomniała Gazeta Prawna, jest kształcenie hybrydowe. Chodzi w nim o to, że część uczniów chodziłaby do szkoły, a inni łączyliby się z nauczycielami zdalnie poprzez platformy online. Kolejnym pomysłem jest dzielenie klas na pół - niektórzy uczniowie przychodziliby rano, inni zaś po południu. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość, cieszyć się wakacjami i czekać na oficjalne informacje w tej sprawie.

Viki Gabor kiedyś i dziś
Najnowsze