Powrót do szkół po feriach 2021 NIE dla wszystkich klas? Jest wyjaśnienie MEN!

Powrót do szkół po feriach 2021 NIE dla wszystkich klas? Jest wyjaśnienie MEN!
Autor: Anna Golaszewska/East News Powrót do szkół po feriach 2021 NIE dla wszystkich klas? Jest wyjaśnienie MEN!

Powrót do szkół po feriach 2021 nie dla wszystkich klas, to niemalże pewny scenariusz, o jakim opowiedział minister edukacji i nauki. Co wiadomo o powrocie do nauki stacjonarnej? Poznajcie już teraz więcej szczegółów.

Spis treści

  1. Powrót do szkół po feriach 2021 - jakie klasy?

Powrót do szkół po feriach 2021 - jakie klasy wrócą na lekcje? Wokół tematu dotyczącego tego, jak będzie wyglądać szkoła po feriach, pojawiło się wiele pytań. Niewątpliwie, powrót do szkół 2021 to jedna z najbardziej elektryzujących kwestii w ostatnich tygodniach. Szczególnie po słowach Adama Niedzielskiego, który powiedział, że jest to niemalże niemożliwe, by uczniowie wrócili na zajęcia 18 stycznia. Eksperci obawiają się, że jeśli do tego dojdzie, to ponownie dojdzie do wzrostu liczby dziennych zakażeń. Co myśli o tym szef resortu edukacji? Data powrotu do szkół została skomentowana przez ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka. 

Lekcje szkolne w soboty 2021? Ta zmiana ma pomóc w bezpiecznym powrocie do szkoły

Powrót do szkół po feriach 2021 - jakie klasy?

Kiedy wracamy do szkoły 2021? Luty, czy jeszcze styczeń? Uczniowie zastanawiają się, kiedy znowu spotkają się ze znajomymi, usiądą razem na korytarzu szkolnym, czy wspólnie na przerwie będą odrabiać zadanie domowe. Powrót do szkół po feriach 2021 elektryzuje opinię społeczną, ale z dnia z na dzień wiadomo coraz więcej. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, przekazał na antenie TVP Info najbardziej możliwe rozwiązanie. Mówił o tym, że scenariusz, który obecnie jest brany pod uwagę to taki, że uczniowie wrócą do ławek szkolnych 18 stycznia, czyli po feriach zimowych. Jednak mowa tylko o klasach I-III i VIII szkół podstawowych, a także uczniach, którzy mają przed sobą egzamin maturalny. Czarnek powiedział: 

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót po 17 stycznia, czyli po feriach zimowych, klas I-III, a być może również ósmych i maturalnych. Wszystko zależy od tego, jak ułoży się pandemia oraz od odpowiedzialności naszego społeczeństwa w czasie zbliżających się świąt i w kolejnych tygodniach

Ostateczna decyzja w sprawie powrotu do szkół uczniów tych klas będzie podjęta po konsultacjach ministerstwa z epidemiologami i wirusologami z Rady Medycznej. Minister Przemysław Czarnek dodał, że najbardziej powrotu potrzebują uczniowie najmłodszych klas, ponieważ w ich przypadku zdalne nauczanie nie przynosi większych efektów. Uczniowie pozostałych klas muszą się spodziewać, że nauka zdalna będzie przedłużona.   Jeżeli będzie powrót klas I-II, to odbędzie się to na pewno w tzw. bańkach, czyli w rygorze sanitarnym, który pozwoli, by dzieci uczyły się bez kontaktu ze sobą pomiędzy klasami

Krystian Ochman i Taco Hemingway w jednej piosence? O tym duecie marzą internauci!
Najnowsze