Powrót do szkół na innych zasadach? Niezaszczepieni uczniowie zostaną W DOMU?

2021-07-22 11:42
Szczepienie
Autor: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Kwestia powrotu do szkół we wrześniu budzi coraz większe zainteresowanie. Na oficjalnej stronie internetowej Polskiej Akademii Nauk opublikowano zalecenia na rok szkolny 2021/22. Jednym z nich jest izolacja dzieci niezaszczepionych w przypadku wysokiej fali zachorowań i wynikającej z niej konieczności wprowadzenia trybu hybrydowego.

Powrót do szkół we wrześniu zbliża się wielkimi krokami. W sieci regularnie pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące planów Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na ten moment najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być ten optymistyczny, czyli rozpoczęcie zajęć w formie stacjonarnej. Członkowie resortu, w tym minister nauki, nie wykluczają jednak wprowadzenia trybu hybrydowego bądź przejścia na naukę zdalną uczniów w chwili nadejścia do Polski czwartej fali pandemii. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej swoje zalecenia opublikowała Polska Akademia Nauk. W obszernym artykule zespół doradczy zasugerował, że najważniejsze w tej chwili jest to, by otwierać szkoły mądrze. Co to znaczy? Pracownicy PAN zaapelowali po raz kolejny, by rodzice zdecydowali się na zaszczepienie dzieci. W przeciwnym wypadku ci uczniowie, którzy nie przyjęli szczepionek, mogą zostać skierowani na naukę zdalną, gdyby liczba zachorowań diametralnie wzrosła.

Sonda
Powrót do szkoły - czy chcesz od września wrócić do nauki stacjonarnej?

Powrót do szkół - zaszczepieni mogą liczyć na przywileje?

W artykule opublikowanym przez Polską Akademię Nauk wiele miejsca poświęcono szczepieniu dzieci i młodzieży. Zespół doradczy podkreślił, że w grupie wiekowej 12-18 przyjęto niespełna milion szczepionek, co jest mało satysfakcjonującym wynikiem. Jednym ze scenariuszy zasugerowanych przez PAN jest izolacja niezaszczepionych dzieci w chwili wybuchu czwartej fali pandemii i wzrostu liczby zakażeń.

Jeżeli kolejna fala zachorowań stanie się wysoka i konieczne będzie wdrożenie nauczania hybrydowego (częściowo tradycyjnego, a częściowo on-line), w domach powinni pozostać przede wszystkim uczennice i uczniowie niezaszczepieni - można przeczytać.

Warto wspomnieć, że niedawno o takim pomyśle wspominał sam minister edukacji Przemysław Czarnek. Szef MEiN zasugerował, że członkowie resortu rozważają taki scenariusz.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze