Powrót do szkół coraz bliżej. Ministerstwo Edukacji zdradza, kiedy zapadnie decyzja

2021-01-25 12:20 MK
Pusta sala
Autor: Piotr Molecki/East News

Powrót do szkół, a tym samym koniec nauki zdalnej już w lutym? Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski stwierdził, że jest na to szansa. Wszystko zależy jednak od ocen powrotu do placówek dzieci z klas 1-3. Jeśli prognozy będą dobre, to możliwe będzie odwieszenie zajęć stacjonarnych dla pozostałych roczników. Kiedy zapadnie ostateczna decyzja?

Powrót do szkół w lutym - taki scenariusz wydaje się być coraz bardziej prawdopodobny. Po tym, jak do szkół podstawowych powrócili uczniowie z klas 1-3 Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpoczęło intensywne prace nad zaplanowaniem powrotu starszych uczniów do placówek. Nowy wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski ocenił prognozy Przemysława Czarnka dotyczące powrotu do szkół ósmoklasistów i maturzystów, a następnie uczniów kolejnych klas w lutym jako realne. Wszystko oczywiście zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej.

W wywiadzie udzielonym dla Polskiego Radia Łódź wiceminister resortu podkreślił, że na pierwsze oceny powrotu uczniów z klas 1-3 trzeba będzie jeszcze poczekać kilka dni, ale odwieszenie zajęć stacjonarnych dla pozostałych klas może nastąpić naprawdę bardzo szybko, bo jeszcze w lutym. Zdradził też, kiedy można spodziewać się oficjalnych komunikatów dotyczących tak bardzo wyczekiwanego przez wielu uczniów powrotu do placówek oświatowych.

Powrót do szkół - kiedy starsze dzieci?

Powrót do szkół w lutym byłby spełnieniem marzeń dzieci i młodzieży, które tęsknią za zajęciami odbywającymi się w tradycyjnej formie. Przypomnijmy, że uczniowie właściwie od marca zeszłego roku kontynuują naukę w formie zdalnej z małymi wyjątkami. Szkoły były otwarte dwa miesiące - od września do listopada 2020 roku. Wiceminister nauki zdradził, że decyzja o powrocie ma być ogłoszona już niebawem.

- W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego – powiedział.

ESKA XD #014
Najnowsze