Powrót do szkół 8 LUTEGO 2021 potwierdzony dla wszystkich? Konkretna decyzja ministra

Powrót do szkół 8 LUTEGO 2021 potwierdzony dla wszystkich? Konkretna decyzja ministra
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Powrót do szkół 8 LUTEGO 2021 potwierdzony dla wszystkich? Konkretna decyzja ministra

Niecierpliwość, niepewność, zdenerwowanie i nadzieja, te wszystkie emocje towarzyszą uczniom czekającym na oficjalną decyzję w sprawie powrotu do szkół w lutym. Najbardziej zniecierpliwieni są maturzyści i uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy mają przed sobą ważne egzaminy. Czy powrót do szkół 8 lutego 2021 jest już potwierdzony? Poznajcie najnowsze szczegóły w tym temacie.

Spis treści

  1. Powrót do szkół 8 lutego 2021 - czy nastąpi?
  2. Powrót do szkół luty 2021 - kiedy decyzja?

Powrót do szkół 8 lutego 2021 dla wszystkich uczniów? Niewątpliwie najbardziej powrotu przed tablicę w sali lekcyjnej potrzebują uczniowie ósmych klas szkół podstawowych oraz licealiści i osoby chodzące do technikum. Na tych pierwszych czeka nie lada wyzwanie, jakim jest egzamin ósmoklasisty, a na tych drugich najważniejszy test w dotychczasowej edukacji, czyli matura. Czasu coraz mniej, więc nic dziwnego, że z dnia na dzień coraz więcej osób zastanawia się, kiedy wracamy do szkoły, mając nadzieję, że wznowienie nauki stacjonarnej nastąpi w najbliższym terminie. Czy faktycznie powrót do szkół 8 lutego 2021 jest możliwy? A może jeszcze wcześniej i uczniowie pojawią się w placówkach w pierwszych dniach miesiąca? Ostatecznie nie zanosi się na to i wiele wskazuje, że uczniowie będą musieli spędzić kolejne tygodnie ucząc się w domu. Zaważył jeden ważny szczegół. 

Powrót do szkół 8 lutego 2021 - czy nastąpi?

Powrót do szkół w lutym 2021 to marzenie tysięcy uczniów, ale również rodziców, którzy martwią się o edukację swoich pociech. Początkowo każdy z nich żywił nadzieję, że powrót do szkół nastąpi po feriach. Tak się jednak nie stało i wiadomo, że nie stanie się to również 1 lutego. W internecie zawrzało, ponieważ wiele osób, jako pewnik, podaje powrót do szkół 8 lutego. Choć sami uczniowie żartują, że 30 lutego wracamy do szkoły. Akcja w ostatnich dniach rządzi w necie. 

Czy powrót do szkół 8 lutego 2021 jest możliwy? Zdaniem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, który gościł w Radiu ZET, absolutnie nie. O wszystkim zadecydują skutki powrotu uczniów z klas 1-3. Jeśli nie będzie wzrostu zachorowań, to wtedy będą podejmowane dalsze decyzje. Szef resortu zdrowia o powrocie uczniów 8 lutego 2021 powiedział:

Nie, ja absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół. Mamy taką ścieżkę przyjętą, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po obejrzeniu wyników tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki

Nowości Muzyczne 2021 - imprezowe kawałki podnoszą temperaturę na koniec zimy!

Powrót do szkół luty 2021 - kiedy decyzja?

Uczniowie z niecierpliwością wyczekują decyzji w sprawie powrotu do szkół. Szczególnie maturzyści i ósmoklasiści nie mogą doczekać się dalszych działań rządu w tej sprawie, a raczej luzowania obostrzeń. Niedzielski w Radiu ZET zdradził, że na razie w kwestii szkół nic nie będzie się działo. Oznacza to, że na tę chwilę, najbardziej prawdopodobną datą powrotu uczniów do placówek jest 15 lutego 2021. Tym bardziej, to bardziej realna data, ponieważ Minister Zdrowia, Adam Niedzielski potwierdził, że obostrzenia - zamknięte restauracje, hotele, obiekty sportowe, pozostają utrzymane do 14 lutego. O powrocie do szkół zadecydują również drugie testowanie nauczycieli pod kątem obecności wirusa.

Najnowsze