Powrót do szkół 2021 tylko po wystawienie ocen? Czy uczniowie wrócą przed wakacjami?

klasa szkolna
Autor: Wokandapix/Pixabay/cc0 W szkołach pustki - placówki nadrabiają bieżące remonty

Kiedy powrót do szkół 2021? Czy uczniowie powrócą do placówek szkolnych tylko i wyłącznie po wystawienie ocen? Zdaniem wielu uczniów i rodziców nie istnieje żadna inna możliwość. W końcu wakacje 2021 zbliżają się wielkimi krokami, a powrót do szkół na chwilę przed zakończeniem roku szkolnego zdaniem wielu nie ma kompletnie sensu.

Powrót do szkół 2021 - kiedy w końcu będzie możliwy? Temat przywrócenia nauki w trybie stacjonarnym powraca jak bumerang już od wielu wielu miesięcy. Zarówno większość uczniów, jak i ich rodziców wciąż zastanawia się, kiedy tak naprawdę zostanie ogłoszona realna data powrotu wszystkich uczniów do szkół. Jak wiemy na ten moment, do nauki w trybie stacjonarnym powróciły tylko i wyłącznie dzieci klas 1-3 szkół podstawowych oraz szkół specjalnych, jednak sytuacja związana z wciąż trwającą pandemią koronawirusa nie ulega poprawie, wręcz momentami staje się coraz bardziej dynamiczna.

Czy zatem decyzja o przywróceniu nauki w trybie stacjonarnym byłaby na ten moment bezpieczna? Zdaniem wielu nie do końca. Ministerstwo Edukacji i Nauki również nie jest w stanie podać nawet przybliżonego terminu, kiedy dzieci będą mogły realnie powrócić do szkół. Wszystko dlatego, że sytuacja na świecie zmienia się diametralnie z dnia na dzień. Jeżeli sytuacja dalej będzie wyglądać tak samo, to bardzo prawdopodobny jest scenariusz, że uczniowie powrócą do szkół tylko i wyłącznie po wystawienie ocen.

Powrót do szkół 2021 - kiedy?

Powrót do szkół 2021 - kiedy stanie się realny? Odpowiedzi na te pytanie poszukuje większość uczniów, a także ich rodziców, którzy są również zmęczeni nauczaniem w trybie zdalnym. Na ten moment Ministerstwo Edukacji i Nauki nie jest w stanie podać konkretnego terminu powrotu wszystkich uczniów do szkół, z tego też tytułu, że sytuacja na świecie związana z pandemią zmienia się dynamicznie z dnia na dzień i na tę chwilę nie wygląda zbyt optymistycznie.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Najnowsze