Powrót do szkół 2021 - liceum i technikum: kiedy wrócą maturzyści? Minister odpowiedział!

2021-01-13 14:01
Powrót do szkół 2021 - liceum i technikum: kiedy wrócą maturzyści? Minister odpowiedział!
Autor: Piotr Molecki/East News Powrót do szkół 2021 - liceum i technikum: kiedy wrócą maturzyści? Minister odpowiedział!

Powrót do szkół 2021 elektryzuje uczniów, nauczycieli, rodziców, ale również ekspertów od zdrowia. Wiadomo już, że w pierwszej kolejności do szkoły powrócą uczniowie najmłodszych klas podstawowych, a co z uczniami przygotowującymi się do matury i egzaminu ósmoklasisty? Poznajcie najnowszy komentarz ministerstwa.

Powrót do szkół 2021 - liceum i technikum: kiedy wrócą maturzyści? Uczniowie szkół średnich mają największy kłopot, jeśli chodzi o powrót do szkół 2021. Wszystko ze względu na zbliżające się egzaminy dojrzałości. Matura w terminie głównym odbędzie się w maju, jednak już wiadomo, że będzie łatwiejsza niż w latach ubiegłych. Ministerstwo zdecydowało się wprowadzić mniejszy zakres wymaganej wiedzy ze względu na fakt, że uczniowie zdający w tym roku są najbardziej poszkodowani. Warto też przypomnieć, iż matura ustna 2021 jest odwołana. Wiele szkół mając na uwadze potrzeby tegorocznych maturzystów zdecydowało się zorganizować zajęcia indywidualne z nauczycielem w grupach do pięciu osób. Istnieje możliwość przyjścia do swojej szkoły i nadrobienia zaległości. Pojawiają się komentarze, że ten sposób nie jest wystarczający i wiele osób niecierpliwi się na samą myśl o powrocie do szkół i nauce stacjonarnej. Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek wytłumaczył, kiedy to nastąpi. 

Jak będzie wyglądać szkoła od LUTEGO 2021? Tego NIE WOLNO robić [WYTYCZNE i ZASADY]

Powrót do szkół 2021 - liceum i technikum: kiedy?

Powrót do szkół 2021 w pierwszej kolejności dotyczy uczniów klas I-III szkół podstawowych. Już wiadomo, że najmłodsi wrócą do nauki stacjonarnej, w pełnym bezpieczeństwie sanitarnym, po feriach, czyli 18 stycznia. Uczniowie pozostałych klas, głównie szkół średnich, po ogłoszeniu tej wiadomości, zaczęli się zastanawiać, czy powrót do ławek ustawionych przed tablicą jest możliwy lada chwila. Niestety, nie zanosi się na to w najbliższym czasie, o czym poinformował Przemysław Czarnek. W czasie konferencji powiedział:

Uczniowie klas starszych wrócą tak szybko, jak będzie to możliwe. Będziemy dążyć do tego, żeby w pierwszej kolejności wrócili uczniowie przystępujący do matury i egzaminu ósmoklasisty. To w sytuacji, kiedy sytuacja epidemiczna będzie na to pozwalać. Na ten moment obowiązują przepisy, które pozwalają na konsultacje indywidualne w grupach do pięciu osób na terenie szkoły.

KOMODO wysyła w świat anioła. Nowa wersja wielkiego hitu, tylko u nas!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze