Powrót do szkół 2021 - które klasy wrócą jako kolejne i kiedy? Jest odpowiedź ministra edukacji

2021-01-17 15:10 MK
Szkoła
Autor: Piotr Molecki/East News

Kiedy starsze klasy wrócą do szkół i które jako pierwsze? Te pytania pojawiają się coraz częściej w głowach uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki zapowiedział, którzy uczniowie wrócą do placówek w następnej kolejności, po uczniach z klas 1-3 szkół podstawowych. Kiedy to nastąpi?

Powrót do szkół - które klasy jako kolejne wrócą do placówek? Na to pytanie odpowiedział minister edukacji Przemysław Czarnek, który wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w dniu 11 stycznia przekazał oficjalną informację o odwieszeniu zajęć stacjonarnych dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsi uczniowie powrócą do szkół zaraz po zakończeniu trwających od 4 stycznia dwutygodniowych ferii zimowych, czyli w poniedziałek, 18 stycznia. Po ogłoszeniu decyzji członkowie resortu zostali zasypani pytaniami dotyczącymi planowanego powrotu starszych uczniów do placówek. Kiedy starsze roczniki wrócą do szkół? Czy w ogóle będzie to możliwe przed końcem roku szkolnego 2020/21?

W rozmowie z Polsat News szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odniósł się do tych nurtujących wiele osób pytań i wskazał, które klasy jako pierwsze na pewno wrócą do szkół, przynajmniej w trybie hybrydowym, kiedy liczba zakażonych zacznie spadać.  

Powrót do szkół - które klasy jako kolejne?

To już właściwie pewne, że jako kolejni do szkół powrócą uczniowie ósmych klas szkół podstawowych i najstarszych szkół ponadpodstawowych, którzy przygotowują się do egzaminów podsumowujących zdobytą przez nich wiedzę. Informację tę przekazał sam minister edukacji.

- Wraz ze spadkiem zakażeń i luzowaniem obostrzeń uczniowie klas ósmych, klas maturalnych, a następnie pozostałych będą wracać do nauczania stacjonarnego, przynajmniej w trybie hybrydowym - powiedział.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy nastąpi wyczekiwany przez uczniów powrót do szkół. W rozmowie z Onet.pl szef resortu wskazał, że przy optymistycznym założeniu, ósmoklasiści i maturzyści mogą spodziewać się odwieszenia zajęć stacjonarnych nawet w lutym. 

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!
Najnowsze