Powrót do szkół 2021 - jak się do niego przygotować? To MUSISZ przy sobie mieć!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie/ materiały prasowe Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Powrót do szkół 2021 nastąpi lada moment? Dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych na pewno! Jak zatem przygotować się na ten szczególny dzień? Przypomnijmy, że większość uczniów uczy się w trybie zdalnym już od bardzo długiego czasu, przez co każdy z nich miał prawo, jak spakować swój szkolny plecak.

Powrót do szkół 2021 - kiedy uczniowie będą mogli powrócić do nauki stacjonarnej? Po najnowszej konferencji prasowej ministra edukacji Przemysława Czarnka dowiedzieliśmy się, że uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych powrócą do nauki w trybie stacjonarnym, jednak początkowo na zasadach nauki hybrydowej, czyli naprzemiennej. Wszystko po to, aby każdy z uczniów, jak i nauczycieli mógł się czuć w pełni bezpiecznie przy wciąż trwającej pandemii koronawirusa. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół 26 kwietnia, czyli od najbliższego poniedziałku. Co z resztą uczniów? Na ten moment Ministerstwo Edukacji i Nauki nie podało żadnych dalszych planów, co do edukacji reszty uczniów, jednak możemy być pewni, że już wkrótce i oni zostaną przywróceni do placówek szkolnych. Pytanie tylko, czy zdążą usiąść w szkolnych ławkach jeszcze przed tegorocznymi wakacjami?

Zdaniem wielu uczniów, powrót do szkół na raptem miesiąc w ogóle się nie opłaca. Do szkół wracają jednak dzieci klas najmłodszych. Już od najbliższego poniedziałku, od 26 kwietnia powraca nauka hybrydowa w klasach 1-3. Z tego też tytułu postanowić przypomnieć najmłodszym uczniom, co należy mieć przy sobie przebywając w szkole. Lista niezbędnych rzeczy na czas lekcji widnieje poniżej. 

Powrót do szkół 2021 - co należy ze sobą zabrać? 

Powrót do szkół 2021 to dla uczniów wielkie wydarzenie, zważywszy na to, że już od tak długiego czasu uczyli się oni w trybie zdalnym. O czym zatem należy pamiętać pakując swój tornister do szkoły? Te rzeczy musisz mieć przy sobie koniecznie! 

  • Własne książki i zeszyty
  • Przybory do pisania
  • Maseczki ochronne
  • Żel antybakteryjny
  • Butelkę wody
  • Jednorazowe rękawiczki
  • Dobre nastawienie 
Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Najnowsze