Maseczki obowiązkowe podczas zajęć w szkole od 18 stycznia? Wiceminister edukacji odpowiada

2021-01-18 16:50 MK
Lekcja w czasie pandemii
Autor: GRZEGORZ PRESS/REPORTER

Zgodnie z zapowiedziami uczniowie z klas 1-3 powrócili do szkół w poniedziałek, 18 stycznia. Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski wypowiedział się w kwestii zasad obowiązujących w szkołach podstawowych po zakończeniu ferii zimowych. Czy noszenie maseczek ochronnych będzie obowiązkowe? Jest odpowiedź!

Powrót do szkół 18 stycznia - czy maseczki będą obowiązkowe? To pytanie pojawiło się w głowach wielu uczniów, jak również ich rodziców oraz nauczycieli. Zgodnie z decyzją ogłoszoną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji Przemysława Czarnka wszyscy uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych powrócili do placówek po zakończeniu ferii zimowych przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Czy noszenie maseczek ochronnych w trakcie zajęć będzie obowiązkowe? W tej kwestii wypowiedział się wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.

Zasłanianie nosa i ust to jeden z obowiązków, kiedy przebywamy w przestrzeni publicznej. Na początku roku szkolnego, kiedy zajęcia odbywały się w formie stacjonarnej, uczniowie nie musieli mieć założonych maseczek w trakcie lekcji. Czy po powrocie do szkół 18 stycznia przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego to się zmieni? Czy uczniowie z klas 1-3 będą musieli zasłaniać usta i nos w salach lekcyjnych? Odpowiedź wiceministra z pewnością ucieszy najmłodszych.

Powrót do szkół - maseczki obowiązkowe?

Na temat konieczności zakładania maseczek ochronnych w szkołach wypowiedział się wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski w rozmowie z rozgłośnią Polskie Radio 24. Członek resortu przyznał, że powracający do szkoły uczniowie nie muszą zasłaniać ust i nosa w trakcie trwania zajęć lekcyjnych. Podkreślił, że dyrektorzy mieli jednak prawo do podjęcia decyzji o konieczności zakładania maseczek.

- W klasach nie ma obowiązku noszenia maseczek. Po kilku godzinach te maseczki i tak już nie spełnią swojej roli, ale wiem, że niektóre szkoły wprowadzały takiej rozwiązanie. Dyrektor szkoły miał do tego prawo - powiedział.

ESKA XD #014
Najnowsze