Poprawka matura 2021 - do kiedy deklaracja, jak wypełnić i skąd pobrać wniosek?

2021-07-05 11:15
Poprawka matura 2019 - do kiedy deklaracja, jak wypełnić i skąd pobrać wniosek?
Autor: Adam Staskiewicz/East News Poprawka matura 2019 - do kiedy deklaracja, jak wypełnić i skąd pobrać wniosek?

Matura 2021 poprawkowa to druga szansa dla uczniów, którym powinęła się noga w egzaminie dojrzałości w pierwszym terminie. Z poprawki matury mogą skorzystać osoby, które przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych, ale nie zdały wyłącznie jednego z nich w części ustnej lub pisemnej. Zanim przystąpicie do poprawkowej matury należy wypełnić deklarację. Skąd ją pobrać? Jak ją wypełnić? Krok po kroku wyjaśniamy to na ESKA.pl

Poprawka matura 2021 - do kiedy deklaracja i jak wypełnić? Te dwa pytania odnośnie matury poprawkowej 2021 budzą spore zainteresowanie. Są również takie osoby, które zastanawiają się, skąd pobrać wniosek, który pozwoli przystąpić do poprawki matury z polskiego, matematyki bądź języków obcych. Z egzaminu dojrzałości tzw. drugiej szansy, mogą skorzystać osoby, które przystąpiły do wszystkich, obowiązkowych części matury, ale nie zdały wyłącznie jednego z przedmiotów w części ustnej lub pisemnej. Maturę zdały osoby, które uzyskały więcej niż 30 procent punktów spośród wszystkich egzaminów, do których przystąpiły w maju i czerwcu.

Poprawka matury 2021 - kiedy jest, o której i kto może zdawać? [TERMIN, GODZINA]

Sonda
Matura 2021 - czy jesteś zadowolony z wyników?

Poprawka matura 2021 - do kiedy deklaracja?

Poprawka matury 2021 nie jest obowiązkowa, jeśli jednak nie uzyskaliście minimum 30 procent punktów spośród wszystkich egzaminów, do których przystąpiliście w maju i czerwcu, to warto z takiej szansy skorzystać. Zanim jednak przystąpicie do matury poprawkowej w sierpniu 2021, należy złożyć dyrekcji w waszej szkole - przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego - pisemne oświadczenie o chęci przystąpienia do egzaminu dojrzałości w drugim terminie, zgodnie z deklaracją ostateczną. Deklarację poprawkowej matury 2021 należy dostarczyć w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników, czyli nie później niż do 12 lipca)

Poprawka matura 2021 - skąd pobrać?

Matura poprawkowa 2021 to dodatkowy stres dla wszystkich, którym nie poszło zbyt dobrze w pierwszym terminie. Wniosek, za sprawą którego wyrazicie chęć napisania matury poprawkowej, należy pobrać z oficjalnej strony OKE lub poprosić o niego w sekretariacie waszej szkoły.

Poprawka matura 2021 - jak wypełnić?

Jak wypełnić deklarację do poprawki z matury 2021? W górnym prawym rogu pod miejscowością i datą należy wpisać nazwę szkoły, do której uczęszczaliście. Następnie wpisać imię nazwisko oraz numer PESEL zdającego. Poniżej znajduje się tabela, w której trzeba wpisać: rodzaj matury (ustna lub pisemna), przedmiot, oraz poziom egzaminu. Na samym dole kartki, oświadczyć, że znacie termin i harmonogram egzaminu poprawkowego. I to wszystko! Pozostanie tylko przygotowanie się do poprawki i nadrobienie zaległości!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze