Popek & MaroMaro: dwa światy na płycie Czarna Wołga! Najlepszy hit z płyty, to... [GŁOSOWANIE]

2019-06-17 12:55 RW
Popek & MaroMaro: dwa światy na płycie Czarna Wołga! Najlepszy hit z płyty, to... [GŁOSOWANIE]
Autor: okładka płyty Czarna Wołga Popek & MaroMaro: dwa światy na płycie Czarna Wołga! Najlepszy hit z płyty, to... [GŁOSOWANIE]

Czarna Wołga to debiutancki album duetu Popek & MaroMaro (pod tym pseudonimem ukrywa się gitarzysta legendarnego zespołu Czerwone Gitary), zarazem jest to pierwszy album Popka w stylistyce pop-rockowej. Jakie piosenki znalazły się na krążku? Wybierzcie ten najlepszy głosując na ESKA.pl!

Płyta Czarna Wołga pozwala nam poznać kolejną muzyczną twarz Popka. Wszystko to z pomocą MaroMaro, czyli gitarzysty legendarnego zespołu Czerwone Gitary. Geneza tytułu sięga czasów PRL-u i słynnej miejskiej legendy o samochodzie, którego złowieszczy kierowca porywał małe dzieci. Artyści tak jak tytułowa Wołga, planują porwać słuchaczy w burzliwą i wyboistą muzyczną przejażdżkę. Wszystko zawarte jest w 18 gitarowych utworach o życiu, miłości, smutkach i radościach, okraszonych zachrypniętym wokalem Popka. 

Popek & MaroMaro - piosenki na płycie Czarna Wołga

Czarna Wołga pojawiła się w sprzedaży 14 czerwca 2019. Zanim została wydana zbierała pozytywne opinie wśród fanów samozwańczego Króla Albanii. Wszystko za sprawą singli promujących i zapowiadających materiał. Wcześniej rockowo-popową płytę zapowiadały kawałki tj. Prorok, Jak ptak, Prawie 4-dychy, Mietek materialista, Wyłączony mózg oraz Człowiek w masce. Wiadomo, że w najbliższym czasie pojawi się teledysk do utworu Muzy. 

Piosenki na płycie Czarna Wołga:

 1. Wyłączony mózg
 2. Prorok
 3. Człowiek w masce
 4. Pierwszy raz
 5. Bolek i Lucyna
 6. Lekarz
 7. Ostra jak brzytwa
 8. Gwiazdy
 9. Szczwany lis
 10. Mietek materialista
 11. Brudna wojna
 12. Sadźmy towar
 13. Czarna Wołga
 14. Jak ptak
 15. Szukam bratniej duszy
 16. Prawie 4-dychy
 17. Muzy
 18. Karma

Która piosenka z płyty Czarna Wołga podoba się wam najbardziej? Dajcie znać głosując w naszej sondzie poniżej!

Najnowsze