Pokolenie Z krytykuje "esse", czyli Młodzieżowe Słowo Roku. Mieli innego mocnego faworyta!

2022-12-08 14:02
Pokolenie Z krytykuje esse, czyli Młodzieżowe Słowo Roku. Mieli innego mocnego faworyta!
Autor: Pexels Pokolenie Z krytykuje "esse", czyli Młodzieżowe Słowo Roku. Mieli innego mocnego faworyta!

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku zawsze wzbudza ogromne emocje. W tym roku konkurencja była wyjątkowo zawzięta. Internauci spierali się, który wyraz rzeczywiście jest najbardziej trafny dla młodych. Niespodziewanie wygrała "essa", tym samym oburzając Pokolenie Z. Jak się okazało, mieli zupełnie innego faworyta!

Wybranie Młodzieżowego Słowa Roku nie jest prostym zadaniem. Zwykle kończy się to sporami internautów, którzy mieli innego faworyta. Okazuje się, że w tym roku również wyglądało to w ten sposób. Konkurencja była naprawdę zacięta! W końcu większość tych słów była dosyć ikoniczna. Ich popularność rosła, ze względu na częste używanie na mediach społecznościowych. Jak wiadomo, jest to naprawdę skuteczny sposób na wyznaczanie trendów. Pośród słów, które miały szansę na wygraną znajduje się nagrodzona przez jury "odklejka", zwycięski wyraz "essa", "gigachad" czy też "slay". To ostatnie narobiło naprawdę duży szum wśród młodzieży! Po wynikach część z nich jest naprawdę oburzona, że to nie ono wygrało!

Wyniki na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 dużym zaskoczeniem! Internauci typowali inaczej

Gdzie spędzamy Boże Narodzenie? Na pewno NIE W DOMU | ESKA XD - Radio ESKA #63

Faworytem Pokolenia Z inne słowo

Po ogłoszeniu wyników na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 w internecie wybuchła burza. Można się było tego spodziewać, w końcu często plebiscyt ten kończy się kontrowersjami wśród młodzieży. W zeszłym roku oburzył ich "śpiulkolot", który również został laureatem. Jak się okazuje, Pokolenie Z miało innego faworyta! "Essa", choć naprawdę częsta w użyciu, nie do wszystkich jednak przemówiła. Ogromna część młodych internautów uważała, że "slay" jest o wiele lepszym kandydatem na to miejsce! Wybór ten pozostaje dla nich niezrozumiały, tak samo zresztą jak "odklejka", która uzyskała nagrodę jury!

Essa - co to znaczy? Pochodzenie, znaczenie i definicja młodzieżowego słowa roku

"Slay" - co oznacza?

Według PWN, "slay" jest słowem, które oznacza coś, co wymiata, robi wrażenie czy też wzbudza podziw. Może mówić o kimś, kto wzbudza podziw, imponuje - przykładowo tym, jak wygląda. Można używać go nawet jako okrzyku radości! Z języka angielskiego oznacza "niszczyć", "gromić".

Sonda
Czy zgadzasz się z wygraną słowa "essa"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze