Essa - co to znaczy? Pochodzenie, znaczenie i definicja młodzieżowego słowa roku

2022-12-10 16:12
Essa - co to znaczy? Pochodzenie, znaczenie i definicja młodzieżowego słowa roku
Autor: PWN Essa - co to znaczy? Pochodzenie, znaczenie i definicja młodzieżowego słowa roku

Plebiscyt na młodzieżowe słowo roku został rozstrzygnięty! Pośród słów, które mogły wygrać znajdowały się między innymi "odklejka", "slay" czy też "essa". To właśnie ostatnie z nich - bez zaskoczenia - zdobyło ten tytuł! A co tak właściwie oznacza oraz skąd pochodzi? Oto definicja tego popularnego wśród młodzieży słowa!

Szał na słowo "essa" rozpoczął się dzięki TikTokowi. To tam rozpowszechniło się jego stosowanie w języku polskim. Nic dziwnego, że zostało nominowane w plebiscycie Młodzieżowego Słowa Roku. Stało się faworytem, po czym rzeczywiście udało mu się podbić podium i zająć pierwsze miejsce. Wyraz ten najczęściej funkcjonuje w parze z czasownikiem "mieć". Wiele osób, którym ciężko jest nadążyć za młodzieżą oraz panującymi trendami, zastanawiać się może, co tak właściwie oznacza "mieć esse"? Jeśli więc nurtuje Cię dylemat, czy również jesteś jej posiadaczem, poniżej możesz znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Slay - co to znaczy? Młodzieżowe Słowo Roku 2022 wcale nie takie nowe!

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63

Essa - definicja

Wyraz ten funkcjonować może jako "essa" czy też "mieć esse". Co tak właściwie oznacza? Według Słownika Języka Polskiego jest to coś łatwego, co przychodzi prosto, dlatego, że jesteśmy wyluzowani - mamy esse. Zdarza się, że jest wykorzystywany jako okrzyk radości. Można nim wyrażać pozytywne uczucia. Jeśli chodzi o "mieć esse", oznacza to, że ktoś jest ekstremalnie wyluzowany, nawet podczas sytuacji, które przyprawiać mogą o stres.

Onuca, gigachad, sus, łymyn - co to znaczy? Kim jest betoniarz? Poznaj znaczenie słów!

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?

Essa - pochodzenie

Słowo "essa" wywodzi się z piosenek polskiego rapera - Wini. Mężczyzna twierdził, że często słyszał je na szczecińskich imprezach. Później zostało ono spopularyzowane na TikToku, to aplikacja sprawiła, że stało się aż tak rozpowszechnione i znane. Obecnie jest używane przez młodzież w całej Polsce!

Sonda
Czy zgadzasz się z wygraną słowa "essa"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze