Pogoda WRZESIEŃ 2019 - długoterminowa prognoza. Jesień przyjdzie szybko?!

2019-09-21 8:12 RW
Pogoda WRZESIEŃ 2019 - długoterminowa prognoza. Jesień przyjdzie szybko?!
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER / EAST NEWS Pogoda WRZESIEŃ 2019 - długoterminowa prognoza. Jesień przyjdzie szybko?!

Pogoda na wrzesień 2019 jest optymistyczna? Czy przyjdzie jesień, a wraz z nią opady deszczu i szare dni. Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że początek miesiąca będzie dość dobry. Dopiero w drugiej części września spodziewajcie się nagłego ochłodzenia. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Pogoda wrzesień 2019 - długoterminowa prognoza jest znana. Jaka pogoda we wrześniu 2019? Polska będzie krajem, o którym jesień zapomniała, czy jednak nadejdzie ona niespodziewanie szybko? Najnowsze przewidywania jasno wskazują, że w pierwszych dwóch tygodniach, w większej części kraju, sporo chmur i opady deszczu. Zdecydowanie bardzo szybko, bo już po wakacjach, odczuwamy jesienny klimat. 

Pogoda WRZESIEŃ 2019 - długoterminowa prognoza

Jaka pogoda we wrześniu 2019? Długoterminowa prognoza jest dość optymistyczna. W pierwszych dniach września chłodno, a na niebie dużo chmur, z których często będzie padać deszcz. Nie ma się co dziwić, bo w końcu koniec sierpnia był bardzo upalny. Największe powody do radości mają osoby, które zaplanowały urlop w drugim tygodniu miesiąca. Wtedy na termometrach od 18 do 25 stopni Celsjusza. W drugim tygodniu nieco lepiej, choć również trzeba przygotować się, że upały z lipca i sierpnia już nie wrócą.

Synoptycy wskazują, że 10 do 26 września na termometrach od 16-22 stopni Celsjusza. Jeszcze zimniej będzie wieczorami, bo trzeba się spodziewać nawet 10 stopni Celsjusza. Koniec miesiąca to prawdziwe nadejście jesieni 2019. Od 27 września 2019 słońce skryje się za gęstymi chmurami, z których może padać deszcz. W Warszawie - w dzień temperatura od 15-10 stopni, a w nocy nawet 2 stopnie Celsjusza! Inaczej sytuacja wygląda np. w Gdańsku czy Krakowie, bo tu wieczorem termometr w najzimniejszym momencie pokaże 6 stopni Celsjusza.

W związku z tym, że koniec września 2019 w centralnej Polsce bardzo kapryśny i zimny, sprawdziliśmy, jaka pogoda spodziewana jest wtedy w górach. Dużo deszczu, temperatura od 13-9 stopni w dzień, a w nocy od 1-3 stopni Celsjusza. Co więcej, na początku października spodziewane opady deszczu ze śniegiem. 

Najcieplej we wrześniu 2019 będzie w województwie dolnośląskim. Jeśli chodzi o najmniejszą ilość opadów, to tu wygrywa województwo podlaskie. Najsilniejsze podmuchy wiatru, oczywiście spodziewane są w nadmorskich miejscowościach. 

Najnowsze