Koniec lata 2019. Kiedy jest ostatni dzień lata?

2019-09-22 16:14 A.D.
upały
Autor: Adam Staskiewicz / East News

Wakacje powoli się kończą, jednak nie oznacza to, że lato całkowicie nas opuści. Za oknem króluje piękna pogoda, a my wciąż możemy cieszyć się spacerami w słońcu. Mimo że 2 września 2019 rozpoczyna się rok szkolny, to lato jeszcze się nie kończy! Kiedy jest koniec lata 2019? Jak go nazywamy? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Wakacje 2019 zakończą się w niedzielę 1 września. Będzie to ostatni dzień, kiedy uczniowie mogą pozwolić sobie na odrobinę zabawy przed oficjalnym rozpoczęciem nauki. Inaczej jest w przypadku studentów. We wrześniu odbywać będzie się dla nich sesja egzaminów poprawkowych, ale na uczelnie powrócą dopiero w październiku. Kiedy przypada ostatni dzień lata 2019? Najcieplejszą porę roku będziemy musieli pożegnać jeszcze we wrześniu.

Zobacz też: Afrykańskie upały we wrześniu. Tak gorąco jeszcze nie było!

Ostatni dzień lata 2019 - kiedy wypada? 

Dawni Słowianie oczekiwali na Święto Plonów, które rozpoczynało jesień. Przypadało ono dokładnie 23 września. Do dziś właśnie ten dzień jest uznawany za pierwszy dzień jesieni kalendarzowej, chociaż często pierwsze oznaki zmieniającej się pory roku odczuwamy już na początku miesiąca. Oznacza to, że ostatni dzień lata przypada na 22 września. W 2019 roku będzie to niedziela. Będziemy mieć więc okazję do świętowania w gronie przyjaciół i rodziny.  

Ostatni dzień lata 2019 - jak go uczcić? 

Ostatni dzień lata możecie uczcić, jak tylko sobie wymarzycie! Najlepszym sposobem będzie jednak rozpalenie grilla lub ogniska, by cieszyć się czasem na świeżym powietrzu, zanim na dobre zrobi się zimno.

Najnowsze