Pogoda w Polsce - śnieg jeszcze powróci. I to bardzo szybko!

2021-01-24 9:31
Bałwan
Autor: Anna Rezulak/KFP/REPORTER

Po zimowej, wręcz arktycznej aurze w naszym kraju nastało znaczne ocieplenie. Nie oznacza to jednak, że zimowe rzeczy możemy schować do szafy i z radością wyczekiwać nadejścia wiosny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o powrocie zimy, która obfitować będzie w mocne opady śniegu. Kiedy możemy spodziewać się zmiany pogody?

Czy będzie jeszcze zima? Na to pytanie odpowiedzi poszukuje coraz więcej internautów, którzy obserwując pogodę za oknem zastanawiają się, czy zimowa aura, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach całkowicie zniknęła. Po bardzo silnych mrozach w Polsce nastało mocno wyczekiwane przez wielu ocieplenie. W niespełna tydzień wskaźniki na termometrach pokazały nawet różnice wynoszące około 40 stopni! Drugi tydzień stycznia obfitował bowiem w bardzo niskie temperatury, sięgające nawet 30 stopni na minusie, jak również zamiecie śnieżne i oblodzenia, natomiast kolejny przyniósł nam już dodatnie temperatury. W piątek odnotowano 14 stopni na plusie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega jednak, by być ostrożnym z pożegnaniem zimy. Zimowa aura powróci i to szybciej, niż się spodziewaliśmy. Zimowe kurtki, buty, czapki i rękawiczki znów okażą się potrzebne, ponieważ w Polsce ponownie posypie śniegiem.

Sonda
Czy lubisz śnieżne zimy?

Pogoda na styczeń 2021 - wróci śnieg

W sobotę za oknami będzie można zaobserwować przede wszystkim deszcz, który przejdzie w deszcz ze śniegiem, aż w końcu w mocne opady śniegu. W niedzielę (24 stycznia) zapanuje ochłodzenie, a temperatury w całej Polsce będą bliskie zera lub nieco powyżej. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem mają wystąpić tylko lokalnie, jednak modele IMGW-PIB prognozują opady śniegu od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów na kolejny tydzień.

Atak zimy w Polsce. Tak po śnieżycy wygląda Olkusz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze