Pogoda w Polsce 8 i 9 lutego 2021 - śnieg, zawieje śnieżne i mróz. Zima nie odpuszcza!

2021-02-08 9:51 Rafał Wróblewski PAP
Pogoda w Polsce 8 i 9 lutego 2021 - śnieg, zawieje śnieżne i mróz. Zima nie odpuszcza!
Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Pogoda w Polsce 8 i 9 lutego 2021 - śnieg, zawieje śnieżne i mróz. Zima nie odpuszcza!

Nieprzejezdne drogi, śnieżyca, mróz i wiatr - pierwsza połowa lutego obfitowała w niezwykłe zjawiska atmosferyczne. Zima zaatakowała z dużą siłą i należy spodziewać się, że nie odpuści tak szybko. Jaka pogoda w Polsce 8 i 9 lutego 2021? Prognoza jest już dostępna.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 8.02.2021 - prognoza
  2. Prognoza pogody 9 lutego 2021 - jak będzie?

Prognoza pogody na 8 i 9 lutego 2021 nie wygląda dobrze. Jak informowaliśmy atak zimy w Polsce 2021 będzie bardzo silny. Jak informuje IMGW, krańce północno-wschodnie kontynentu znajdują się pod wpływem niżu znad Rosji. Południowa i centralna Europa jest także pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie północnych Włoch oraz przemieszczającym się znad Węgier nad południowo-zachodnią Ukrainę. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin wyżowy. Polska będzie pod wpływem wspomnianych niżów. Na południu kraju zaznaczać się będzie obecność pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie krańce południowo-wschodnie znajdą się w cieplejszej polarnej masie powietrza.

Główne arterie Olsztyna są już przejezdne po ostatnich opadach śniegu

Pogoda w Polsce 8.02.2021 - prognoza

8 lutego 2021 zachmurzenie całkowite, jedynie na krańcach północno-zachodnich duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, w pasie od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i północ Podkarpacia okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące ograniczenie widzialności do 200 m. Przyrost pokrywy śnieżnej poza północną Polską o około 10 cm, do 15 cm na południu Mazowsza i Lubelszczyźnie. Na południu Śląska, w Małopolsce, na Podkarpaciu i krańcach południowych Lubelszczyzny okresami możliwe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -12 st. C na północnym wschodzie, około -7 st. C w centrum i na zachodzie, do 1 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, wschodni i północno-wschodni. Nad morzem wiatr dość silny i silny, 35-45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wiatr będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu, na Pomorzu Wschodnim okresami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie początkowo jeszcze możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Przyrost pokrywy śnieżnej na przeważającym obszarze kraju o około 5 cm, na Pomorzu Wschodnim o około 10 cm. Temperatura minimalna od -13 st. C miejscami na Kaszubach i południu kraju do -6 st. C na krańcach południowo-wschodnich i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo jeszcze miejscami na północy w porywach do 65 km/h, północno-wschodni i północny, na południu skręcający na kierunki zachodnie. Nad morzem wiatr dość silny i silny, 30-45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wiatr będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne

Prognoza pogody 9 lutego 2021 - jak będzie?

We wtorek zachmurzenie duże, na zachodzie i południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, jedynie na północy Pomorza Wschodniego opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie, około -6 st. C w centrum i na zachodzie, do -2 st. C na południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem jeszcze dość silny i silny, 30-40 km/h, porywisty, północno-wschodni i północny, na południu skręcający na kierunki zachodnie. Wiatr na północy kraju będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Najnowsze