Atak zimy w Polsce 2021 - zawieje śnieżne, śnieg pół metra i MINUS 23 stopnie [PROGNOZA]

2021-02-06 18:45
Atak zimy w Polsce 2021 - zawieje śnieżne, śnieg pół metra i MINUS 23 stopnie [PROGNOZA]
Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Atak zimy w Polsce 2021 - zawieje śnieżne, śnieg pół metra i MINUS 23 stopnie [PROGNOZA]

Śnieżny Armagedon w Polsce to rzeczywistość, jaką zapowiadają w najbliższych dniach synoptycy. Kiedy i gdzie najwięcej śniegu? Gdzie będzie najzimniej? Prognoza pogody jest już znana.

Spis treści

  1. Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie?
  2. Śnieg i wiatr w Polsce - luty 2021
  3. Pogoda w Polsce 2021 - temperatura
  4. Zima w Polsce 2021 - kiedy będzie ciepło?

Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie najgorzej? Zima nie odpuszcza od kilkunastu tygodni i jak się okazuje, nie odpuści. Po styczniowych mrozach wiele osób miało nadzieję, że pogoda długoterminowa luty 2021 będzie znacznie lepsza, bardziej wiosenna. Tymczasem według synoptyków mroźne dni powrócą, co odczujemy od niedzieli, 7 lutego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej daje znać, że w najbliższych dniach pogoda w Polsce będzie bardzo dynamiczna i pełna niebezpiecznych zjawisk. Potwierdzono potężne opady śniegu sięgające niemal pół metra, zawieje śnieżne, marznący śnieg, a także silny mróz.

Główne arterie Olsztyna są już przejezdne po ostatnich opadach śniegu

Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie?

Pogoda w Polsce 2021 w najbliższych dniach nie będzie cieszyć wszystkich czekających na wiosenne słońce. Jak informuje synoptyk Jakub Gawron na stronie internetowej IMGW zimowa atmosfera w całym kraju zapanuje ponownie od 7 lutego. Intensywne opady śniegu spodziewane są na południu Polski. W połączeniu z porywistym wiatrem wywoła zamiecie śnieżne. Najtrudniejsze warunki będą panować na drogach i chodnikach. Synoptycy podają, że najwięcej śniegu spadnie w pasie od Lubelszczyzny i Podkarpacia po Śląsk. W niedzielę, 7 lutego od rana do wieczora spadnie od 35 do 45 centymetrów śniegu. Tego samego dnia biały puch spodziewany jest również na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Spadnie do 30 centymetrów śniegu. 

Inna prognoza pogody pokazuje, że śnieg w pozostałych rejonach Polski zapowiadany jest od poniedziałku, 8 lutego. Należy spodziewać się dużych opadów w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku. 

Śnieg i wiatr w Polsce - luty 2021

Śnieg w Polsce w pierwszej połowie lutego to jedno, ale opadom białego puchu towarzyszyć będzie silny wiatr, osiągający w porywach okresami do 65 km/h. Będzie on powodować zawieje, a miejscami zamiecie śnieżne, które utrudnią widoczność. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podali, że na krańcach południowo-wschodnich już od niedzieli opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący, który spowoduje gołoledź. W poniedziałkowy poranek uważajcie na drogach.

Pogoda w Polsce 2021 - temperatura

Temperatura od 7 lutego 2021 znacznie spadnie. IMGW ostrzega, że Polska znajduje się pod wpływem klina wyżowego, który przyniósł nad nasz kraj bezchmurną pogodę. Brak chmur nad północno-wschodnią połową Polski spowoduje w nocy z 7 na 8 lutego znaczny spadek temperatury, która minimalne wartości osiągnie na Podlasiu do -23 stopni Celsjusza.

Według IMGW nadchodząca noc będzie ze znacznymi spadkami temperatury -23°C, -20°C na północnym wschodzie do -7°C, -6°C na południu kraju. W południowej połowie kraju oraz na Wybrzeżu miejscami opady śniegu. Na południowym-zachodzie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm.

Zima w Polsce 2021 - kiedy będzie ciepło?

Wiele osób już nie może się doczekać słońca, dłuższych dni i wysokich temperatur. Zimowa pogoda uspokoi się dopiero we wtorek, 9 lutego, ale tylko na jeden dzień. Od 10 lutego 2021 zapowiadany jest powrót mrozów. Wielu pogodowych ekspertów zapowiada, że mrozy utrzymają się nawet do połowy marca. 

Sonda
Czy cieszysz się, że jest zima i śnieg?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze