Pogoda nad morzem w lipcu 2019 - co nas czeka?

2019-07-21 13:00 MK
Morze
Autor: PAWEL KICOWSKI

Lipiec to miesiąc, na który wielu z nas planuje urlopy i wyjazdy nad polskie morze. Jedną z najistotniejszych kwestii, jeśli nawet nie najistotniejszą w doborze odpowiedniego terminu, jest wcześniejsze sprawdzenie pogody. Jakich temperatur możemy się spodziewać nad Bałtykiem? Jakie ubrania ze sobą zabrać? Czy będzie upał, a może chłód? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl.

Pogoda nad morzem w lipcu to kluczowa kwestia dla planujących wypoczynek właśnie nad Bałtykiem. Lato w tym roku przyszło do Polski bardzo wcześnie. Właściwie od początku czerwca musieliśmy zmagać się z temperaturami nierzadko wynoszącymi ponad 30 stopni Celsjusza. W pewnym momencie mówiono wręcz o afrykańskich upałach, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej co rusz informował o zagrożeniach upałem w kolejnych województwach. Ostatnie dni czerwca przyniosły jednak delikatne ochłodzenie. Czy utrzyma się ono w lipcu?

Lipiec 2019 - pogoda nad morzem

Pogoda nad morzem w lipcu 2019 może trochę zaskoczyć. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, lipiec będzie najchłodniejszym miesiącem spośród wszystkich wakacyjnych, w szczególności nad morzem. Decydujący się na urlop nad Morzem Bałtyckim muszą wiedzieć, że przewidywane temperatury będą oscylować pomiędzy 20 a 25 stopniami Celsjusza. Pierwszy tydzień miesiąca ma być jeszcze nieco chłodniejszy. Na termometrach zobaczymy nawet 16 stopni.

Najnowsze