Lipiec 2019 - święta. Co obchodzimy? [KALENDARZ]

2019-06-26 14:38
Bocian
Autor: East News / STANISLAW KOWALCZUK

Jednym z najgorętszych miesięcy w roku jest lipiec. Lato rozkwita w pełni, a my możemy cieszyć się słońcem i wypoczywać lub planować urlopy. W siódmym miesiącu nie zabraknie nam również okazji do świętowania. Co obchodzimy w lipcu? Czy przypadają wtedy ważne święta kościelne? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Tak gorący miesiąc, jak lipiec sam zachęca to hucznych zabaw. Doskonale wiedzą o tym Amerykanie, którzy już szykują się na 4 lipca. Nie możemy przegapić kilku ciekawych świąt i okazji. Wiele z nich stanie się świetnym powodem do zabawy i imprezowania! Niektóre są nietypowe, inne to ważne kościelne uroczystości przypadające każdego roku. W tym miesiącu swoje święto obchodzić będą również ważni patroni kościoła katolickiego, których imiona nosi wielu z nas. Co będziemy obchodzić?

Zobacz też: Puma w Polsce? Drapieżnik zbliża się do naszego kraju!

Lipiec 2019 - święta kościelne. Co obchodzą katolicy? 

W lipcu nie obchodzimy żadnych świąt państwowych ani kościelnych. Przez cały miesiąc odbywają się jedynie nabożeństwa lipcowe. Mimo to będziemy mieć okazję do świętowania:

  • 25.07 - imieniny świętego Krzysztofa patrona kierowców - święcenie aut w kościołach
  • 26.07 - imieniny świętej Anny, matki Marii Panny 

Lipiec 2019 - nietypowe święta

W lipcu przypada również kilka ciekawych okazji. Są to: 

  • 1.07 - Dzień psa
  • 7.07 - Dzień czekolady
  • 12.07 - Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej 
  • 24.07 - Dzień policjanta 
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze