Pogoda na weekend 24-25.07.2021 zaskoczy. Żar ponownie poleje się z nieba

2021-07-24 9:43
Lato
Autor: Pixabay Słupek rtęci w termometrach w czasie weekendu we Wrocławiu znacznie wzrośnie

Po wielkich upałach w Polsce zapanowało ochłodzenie, które ucieszyło mieszkańców całej Polski. Wszystko wskazuje na to, że sielanka nie potrwa jednak długo. Eksperci pogodowi zapowiadają wielkie zmiany w najbliższy weekend 24-25 lipca. Z nieba ponownie poleje się żar. Kiedy i gdzie spodziewać się największych upałów?

Pogoda na weekend 24-25.07.2021 może rozczarować. Ostatnie dni obfitowały w temperatury na poziomie 24/25 stopni, co dla wielu osób było miłą odskocznią po upalnym poprzednim tygodniu. Zeszły tydzień upłynął pod znakiem silnych upałów oraz towarzyszących im groźnych burz, opadów deszczu, gradu, a nawet trąb powietrznych. Sytuacja pogodowa była na tyle niekorzystna, że monitorujący wszelkie zmiany w atmosferze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia w poszczególnych województwach.

Synoptycy alarmują, że to nie koniec upałów tego lata. Temperatury sięgające, a nawet przekraczające 30 stopni powrócą i to szybciej, niż się spodziewano. Pogoda na weekend 24-25.07.2021 będzie prawdziwym zaskoczeniem, bo o ile w sobotę będzie się można rozkoszować sprzyjającą aurą, tak w niedzielę mieszkańcy poszczególnych regionów Polski mogą spodziewać się powrotu gorącego powietrza oraz towarzyszących upałom gwałtownych burz. 

Pogoda na weekend 24-25.07.2021

Jak wynika z prognoz, najbardziej narażeni na upały są mieszkańcy zachodniej i północnej części Polski. Synoptycy alarmują, że pogoda zacznie zmieniać się w niedzielę, a z dnia na dzień będzie coraz gorzej. W kolejnych dniach można spodziewać się lokalnych burz. Prawdziwy pogodowy armagedon ma rozpocząć się we wtorek. Eksperci zapowiadają, że upały mogą utrzymać się do końca lipca. 

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Najnowsze