Pogodowy armagedon nadciąga. Najbliższe dni to cisza przed burzą!

2021-07-21 13:05
Burza
Autor: WOJCIECH JARGILO/SE/EAST NEWS

Pogoda zaskakuje nas każdego dnia. Po bardzo upalnym tygodniu w końcu nastało upragnione przez mieszkańców niemalże całej Polski ochłodzenie. Synoptycy nie mają jednak dobrych wiadomości. Aktualna pogoda to jedynie cisza przed burzą - dosłownie. Niebawem żar ponownie poleje się z nieba, a silnym upałom towarzyszyć będą równie mocne burze.

Pogoda w lipcu niezmiennie zaskakuje. Ostatni tydzień obfitował w silne upały i takie same ulewy oraz burze. Sytuacja była do tego stopnia niebezpieczna, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który stale monitoruje zmiany pogodowe, wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia dla mieszkańców poszczególnych województw, a w mediach zaczęto pisać o pogodowym armagedonie. Niekorzystne warunki doprowadziły do tego, że w okolicach Terespola zaobserwowano nawet trąbę powietrzną. Początek aktualnego tygodnia przyniósł jednak zapowiadane przez synoptyków ukojenie. Temperatury utrzymują się na poziomie 24/25 stopni, co dla zdecydowanej większości jest miłą odskocznią od utrudniających funkcjonowanie upałów. Złe wiadomości są natomiast takie, że upały jeszcze powrócą, a wraz z nimi silne burze oraz opady deszczu. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że możemy mówić o ciszy przed burzą. Dosłownie. Kiedy można spodziewać się zmiany pogody?

Pogoda w lipcu - wrócą upały

Nadciąga zmiana pogody - taką informację przekazują synoptycy, którzy na bieżąco sprawdzają, co dzieje się w atmosferze. Wszystko wskazuje na to, że pogoda tylko na chwilę wyhamowała z upałami i towarzyszącymi im burzami oraz ulewami. IMGW informuje, że sytuacja pogodowa znacznie zmieniać się na niekorzyść już pod koniec tygodnia. Wskaźniki na termometrach w całym kraju znów pokażą ponad 30 stopni, a obecność upałów ma być przeplatana silnymi nawałnicami oraz opadami gradu. Według najnowszych prognoz ten stan ma się utrzymać do końca lipca.

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze