Pogoda na lipiec 2019. Upały i burze opanują Polskę!

2019-07-20 14:09 A.D.
Lato
Autor: East News / Lukasz Piecyk/REPORTER

Wakacje to czas w roku, który pragniemy spędzić na błogim lenistwie lub zwiedzając niezwykłe miejsca. Dodatkowym plusem wolnego jest z pewnością ładna pogoda. Czy będziemy mogli cieszyć się nią w lipcu 2019? To będzie prawdziwie upalny, a jednocześnie deszczowy miesiąc! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Lipiec to jeden z najgorętszych miesięcy w roku. Upragnione wakacje nadeszły dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Wielu dorosłych również planuje wybrać się na dłuższy wypoczynek w najbliższym czasie. Prócz tego przygotowywać będziemy liczne imprezy w plenerze, spędzać czas nad wodą i w naszych ogródkach. Czy dopisze nam podczas tych aktywności pogoda? Ten miesiąc zapowiada się bardzo upalny, lecz jednocześnie wilgotny. Poczuć będziemy się mogli niczym w tropikach! 

Zobacz też: Pogoda na WAKACJE 2019: Polska. Jaka pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu?

Pogoda na lipiec 2019 - temperatura w Polsce

Lipiec rozpieszczać nas będzie wysokimi temperaturami. W pierwszym tygodniu termometry na terenie całego kraju będą wskazywać nawet 30 stopni. Kolejne dni przyniosą ochłodzenie i deszczowe burze. Temperatura spadnie do około 20-23 stopni. Na ostatnie dwa tygodnie powróci do nas jednak piękna pogoda i gorące słońce.

Pogoda na lipiec 2019 - burze 

W lipcu musimy również uważać na burze, które zdarzać będą się nadzwyczaj często. Towarzyszyć im będzie również silny wiatr. Najbardziej niebezpieczne będą opady gradu. Potężne lodowe pociski mogą uszkadzać drzewa i samochody. 

Najnowsze