Pogoda na WAKACJE 2019: Polska. Jaka pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu?

2019-07-20 19:34
Pogoda na WAKACJE 2019: Polska. Jaka pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu?
Autor: Lech Gawuc/REPORTER / EAST NEWS Pogoda na WAKACJE 2019: Polska. Jaka pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu?

Prognoza pogody na wakacje 2019 przyda się osobom, które chcą zaplanować urlop w naszym kraju. Jaka będzie pogoda w wakacje 2019? Częściej trzeba się spodziewać deszczu oraz burz czy może jednak słońca i wysokich temperatur? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody na czerwiec, lipiec i sierpień do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

Pogoda na wakacje 2019: Polska będzie dobrym miejscem do wypoczywania? Czy jednak trzeba się spodziewać, że pogoda w wakacje w Polsce 2019 będzie koszmarna? Wiele osób zastanawia się, jaka pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu w wakacje 2019, dlatego najnowsze i najbardziej aktualne przewidywania podrzucamy na ESKA.pl. Prognoza pogody długoterminowa 2019 wyraźnie pokazuje, że najcieplej będzie w województwie dolnośląskim. Na wysokie temperatury mogą liczyć również mieszkańcy Lubuskiego i Mazowieckiego. 

Zobacz: HITY LATA 2019 - piosenki, które będą królowały w wakacje! [LISTA]

Pogoda na WAKACJE - czerwiec 2019

Jaka pogoda w wakacje w czerwcu 2019? W całej Polsce początek miesiąca upalny i bezdeszczowy. Spodziewane są temperatury od 24 stopni Celsjusza w górach, 26 stopni Celsjusza nad morzem po 29 stopni powyżej zera w centralnej i zachodniej Polsce. Po wysokich temperaturach wieczorem spodziewane są przelotne opady deszczu i silne burze, więc uważajcie na siebie i zabezpieczcie potrzebne rzeczy na noc. Nieco niższe temperatury spodziewane są od 17 czerwca. Na termometrach zobaczymy średnio 21-22 maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Na niebie pojawi się również sporo chmur, ale nie powinno z nich padać. Chmury z nieba znikną pod koniec miesiąca. To tylko będzie zwiastować znakomity lipiec.

Pogoda w wakacje 2019 - lipiec w Polsce

Pierwsze dni lipca to w całej Polsce znakomity, wakacyjny klimat. Tak naprawdę pogoda będzie nieco bardziej stabilna niż miało to miejsce w czerwcu. Wysokie temperatury towarzyszyć nam będą przez cały miesiąc. Meteorolodzy przewidują, że na termometrach zobaczymy od 24-32 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Jeśli chcecie spędzić urlop nad morzem, to radzimy zaplanować go od 7 do 18 lipca. Właśnie wtedy w nadmorskich miejscowościach będzie najcieplej. 

Pogoda w wakacje 2019 - sierpień w Polsce

W sierpniu 2019 również możecie liczyć na dobrą pogodę. W ciągu pierwszych dwunastu dni miesiąca spodziewamy się temperatur od 24 do 33 stopni Celsjusza. Później spodziewane jest ochłodzenie, które spowodowane będzie opadamy deszczu. Potrwają one trzy/cztery dni. Na teren całej Polski po deszczowych dniach powróci słońce i względnie wysokie temperatury od 19-26 stopni Celsjusza. Koniec sierpnia to dobry czas, by wybrać się w góry bądź nad morze. 

Najnowsze