Pogoda długoterminowa na październik 2022. Czy zima przyjdzie wcześniej niż zwykle?

2022-09-30 15:59
Jesień
Autor: Pixabay

Pierwsza połowa września 2022 okazała się być najzimniejszą od 14 lat. Czy październik będzie równie zimy? W jakie zjawiska będzie obfitować? Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentują się prognozy długoterminowe w październiku 2022, to dobrze trafiliście. Synoptycy stawiają sprawę jasno.

Jaka będzie pogoda w październiku? Jesień 2022 przyszła szybciej niż prognozowano. Już na początku września do Polski dotarło silne ochłodzenie, które mocno zaskoczyło wszystkich, nawet synoptyków. Według statystyk tak zimno w pierwszej połowie września nie było od 2014 roku. Wraz ze spadkiem temperatury przyszedł też śnieg. Pierwsze opady białego puchu odnotowano w górach w weekend 17-18 września. Poprawę warunków pogodowych przyniósł dopiero wyż Stefan. Za jego sprawą wskaźniki na termometrach ponownie pokazały temperatury sięgające, a gdzieniegdzie nawet przekraczające 20 stopni Celsjusza. Przyjemna aua nie trwała jednak długo. W ostatnim tygodniu września ponownie zrobiło się zimno. To dało początek snuciu domysłów na temat tego, jaki będzie kolejny miesiąc. Prognozy pogody na październik są już dostępne.

Dni wolne od szkoły październik 2022. W jakie dni nie ma lekcji?

Doda o swoich najbardziej zmarnowanych piosenkach. Mogły być wielkimi hitami!

Prognoza długoterminowa październik 2022

Wszystko wskazuje na to, że październik może nas mocno zaskoczyć. Jak informują synoptycy, pogoda w tym miesiącu będzie bardzo zmienna, dlatego też trzeba być przygotowanym właściwie na wszystko. Jednego dnia będziemy mieć do czynienia z deszczem i burzami, by następnego być świadkiem rozpogadzania się. Synoptycy nie przewidują też opadów śniegu poza górami. Jak jednak podkreślają, październik będzie miesiącem, w którym szczególnie warto sprawdzać codziennie prognozy pogody.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze