pogoda

i

Autor: pixabay.com

Pogoda długoterminowa na kwiecień 2022. Jaka będzie Wielkanoc i inne dni?

2022-04-24 13:10

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. To przysłowie, które zna chyba każdy. Jaka będzie pogoda w kwietniu 2022? Możemy spodziewać się cieplejszych dni, czy też zimowej aury? Okazuje się, że pogoda może mocno nas zaskoczyć! Sprawdźcie jaki będzie tegoroczny kwiecień, a także Wielkanoc.

Długoterminowa prognoza pogody na kwiecień 2022 to bardzo ważna informacja, której szuka w ostatnim czasie wiele osób. Jaki będzie tegoroczny kwiecień? Czy wiosna zawita do naszego kraju na całego? Jak mówi znane polskie przysłowie: kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Oznacza, że kwiecień jest miesiącem, w którym raz jest ciepło, a raz zimno. Możliwe są słoneczne dni, ale także te z opadami deszczu, a nawet śniegu! Jak będzie tym razem? Czy temperatura będzie płatać figle w kwietniu 2022? Przekonajcie się sprawdzając długoterminową prognozę pogody.

ZOBACZ TAKŻE: Wiosna 2022 - pogoda na marzec, kwiecień i maj. Kiedy będzie ciepło?

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...

Pogoda w kwietniu 2022 - czy będzie ciepło?

Jaka będzie pogoda w kwietniu 2022? Wiele osób z utęsknieniem czeka na słoneczne i ciepłe dni. Niestety początek miesiąca trochę wszystkich rozczaruje. Do Polski powróci chłodniejszy front atmosferyczny, opady deszczu, a w niektórych miejscach nawet spadnie śnieg! Nie utrzyma się on jednak zbyt długo, ponieważ temperatury będą na plusie. Spokojnie! Kwiecień zapowiada się mimo wszystko słonecznie, a temperatury powyżej 13 stopni Celsjusza będzie można odczuć jeszcze pod koniec pierwszej połowy miesiąca.

ZOBACZ TAKŻE: Prima Aprilis 2022 - MEMY i ŻARTY. To będzie śmieszny dzień!

Jakie natomiast będzie Wielkanoc? Jak twierdzą synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to może być jedna z najcieplejszych Wielkanocy w ciągu ostatnich lat, ponieważ średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Pamiętajmy jednak, że pogoda lubi płatać figle, dlatego wszelkiego rodzaju długoterminowe prognozy, należy traktować z dystansem.

ZOBACZ TAKŻE: Koszyczek Wielkanocny 2022 - co włożyć do święconki? Znaczenie pokarmów

Michał Szpak vs Jowiszja o swojej muzycznej przemianie