Po ociepleniu nie ma już śladu. Silne załamanie pogody, wichury i opady w całej Polsce

2022-01-16 14:16
Zima w Polsce
Autor: LUKASZ SOLSKI/East News

Pogoda w styczniu nie przestaje nas zaskakiwać. W dużej mierze są to jednak negatywne zaskoczenia. Po zapowiadanym przez meteorologów ociepleniu nie ma już właściwie śladu. Najbliższe doby mogą przynieść silne załamanie pogody, który objawiać się będzie wichurami i opadami deszczu ze śniegiem.

Pogoda w styczniu nie rozpieszcza. Chwilowe ocieplenie dało nadzieję na to, że mroźna zima już nas opuściła i zrobiła miejsce dla wiosny, której kalendarzowy początek dopiero w marcu. Nic bardziej mylnego! Eksperci pogodowi nie mają złudzeń, że najbliższe dni przyniosą wiele zaskoczeń. Mieszkańcy Polski mogą spodziewać się przeplatanki ciepła i zimna, aż w końcu silnego załamania pogody. Meteorolodzy ostrzegają wręcz przed gwałtownymi wichurami oraz mocno odczuwalnym spadkiem temperatury. Kiedy czeka nas największa zmiana? Czy możemy spodziewać się powrotu siarczystego mrozu? Prognoza pogody na najbliższe dni nie pozostawia żadnych wątpliwości. 

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?

Wichury w Polsce 2022

Opady deszczu ze śniegiem i silny wiatr - tak będą wyglądać najbliższe dni w naszym kraju. O ile Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o topnieniu pokrywy śnieżnej, która zauważalna jest obecnie jedynie w obszarach górskich, to na terenie kraju można spodziewać się załamania pogody związanego z silnymi porywami wiatru. Dla większości województw IMGW wystosowało nawet odpowiednie alerty o zagrożeniu I i II stopnia. Odczuwalna temperatura z dnia na dzień ma ulegać spadkowi. Początek ochłodzenia datowany jest na niedzielę.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze