Pierwsza na świecie wystawa Pokemon! Internauci zauroczeni Japonią

2021-04-23 11:09 Adam Bysiek
Pokemon Go ZMIANY - dwie ekscytujące nowości w trzeciej generacji
Autor: fot./screen/youtube.com/Pokémon GO Pokemon Go

To był szok dla wszystkich Japończyków! Takiego sposobu zachęcania do nauki można wręcz pozazdrościć. Pomysł, o którym zaraz przeczytacie jest szeroko i głośno komentowany w mediach zagranicznych, a internauci nie szczędzą słów zachwytu nad tą ideą. Chodzi o pierwszą na świecie wystawę Pokemon! Japończycy chcą właśnie w ten sposób zachęcić najmłodszych do zainteresowania się archeologią - co ma jedno wspólnego z drugim? Już Wam to wyjaśniamy!

Sam pomysł wejdzie w życie już tego lata, bo właśnie na początek wakacji 2021 zaplanowano otwarcie wystawy Pokemon, a dokładniej szkieletów kolorowych postaci, które od lat cieszą się niebywałą popularnością na całym świecie. 

Pierwsze na świecie muzeum Pokomon 

Pierwsze na świecie muzeum Pokomon ma ucząc bawić i bawiąc uczyć. Wszystko za sprawą bardzo kreatywnego pomysłu. Cel był jeden - zainteresować młodzież archeologią i skamielinami. Udało się, ponieważ projekt Pokemon Fossil Museum ruszy już w lipcu 2021 roku. Wystawa prezentować będzie kości i skamieliny dinozaurów oraz pokemonów. Wszystko będzie szczegółowo opisane tak, aby pobudzić i stymulować wyobraźnię młodych zwiedzających wystawę. 

Jedyne w Polsce Muzeum Wiewiórki

Najmłodsi zapoznają się w tym miejscu z prawdziwymi inspiracjami twórców kultowej bajki i aplikacji. Wśród eksponatów znajdą się m.in. Shieldon, Omanyte, czy Aerodactyl. Oficjalne zapowiedzi mówią o tym, że na wystawie zostanie zaprezentowany również ponad 2 metrowy szkielet Tyrantrum.

Pokemony częścią lekcji historii w szkołach? 

Czy Pokemony będą częścią lekcji historii w japońskich szkołach, to pokaże wynik akcji edukacyjnej, która rozpocznie się na początku lipca w Japonii. Jako, że wystawa ma być ruchoma i odwiedzi wiele japońskich miast, jej twórcy będą mieć możliwość zebrania mnóstwa dach. Po ich analizie okaże się jak szerzenie wiedzy za pomocą Pokemonów przekłada się na rzeczywiste zainteresowanie tematyką archeologii. Wszystko wskazuje na to, że wysoce prawdopodobne jest to, iż bajkowe postacie będą jednym z elementów procesu edukacji w japońskich szkołach. 

Najnowsze