Petycja uczniowska o powrót do szkół od września 2021. Minister skomentował pomysł!

Petycja uczniowska o powrót do szkół od września 2021. Minister skomentował pomysł!
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Petycja uczniowska o powrót do szkół od września 2021. Minister skomentował pomysł!

Petycja uczniowska o powrót do szkół od września 2021 rozgrzewa internautów do czerwoności. W mediach społecznościowych trenduje hasztag związany z petycją, którą podpisało blisko pół miliona osób. Jak sprawę skomentował Minister Edukacji i Nauki? Przekonajcie się i poznajcie wypowiedź Przemysława Czarnka już teraz.

Spis treści

  1. Petycja uczniowska 2021 - reakcja ministra
  2. Powrót do szkół 2021 - daty, terminy, harmonogram

Petycja uczniowska o powrót do szkół od września 2021 to jeden z najgorętszych tematów w ostatnich dniach. Uczniowska petycja 2021 powstała po to, by przekonać ministerstwo edukacji, że szkoły powinny wznowić nauczanie stacjonarne po wakacjach, czyli dopiero od nowego roku szkolnego. Zdaniem twórców petycji inne rozwiązanie wiąże się z dużą dezorientacją uczniów klas siódmych i ósmych, którzy mają przed sobą egzamin dojrzałości. Powrót do szkół w maju, jak przekonują osoby odpowiedzialne za protest uczniów nie jest dobrym rozwiązaniem, bo: - chcemy skupić się na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu. Petycja uczniowska 2021 cieszy się dużą popularnością w internecie. 28 kwietnia podpisało ją ponad 200 tysięcy użytkowników, a dzień później zebrano blisko pół miliona podpisów poparcia. Pomysł, na który wpadli uczniowie, skomentował Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek.

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!

Petycja uczniowska 2021 - reakcja ministra

Protest uczniowski, czy też petycja uczniowska wzbudza ogromne emocje. Twórcy ankiety skierowali kilka argumentów mających na celu przekonać Ministra Edukacji i Nauki, by szkoły nie zostały otwarte w maju, a dopiero po wakacjach. Przemysław Czarnek odniósł się do petycji, w czasie konferencji prasowej 29 kwietnia 2021. Szef resortu edukacji powiedział: 

Rozumiem, że petycja została podpisana przez uczniów. To mogę młodzieżowo powiedzieć take it easy. Stres to jest rzecz, która towarzyszy człowiekowi w życiu, ale nie należy tego stresu wyolbrzymiać. Nikt nie będzie państwa stresować. Wszyscy mamy swoje obowiązki w życiu i do tych obowiązków wracamy również w szkole. Stąd też mój apel, żeby skupić się na odbudowaniu więzi pomiędzy uczniami i nauczycielami, ale temu służą również wymagania dla uczniów, które są standardowe w każdym roku szkolnym. Nie bójmy się obowiązków, obowiązek to nie stres

- powiedział Przemysław Czarnek. Minister Edukacji i Nauki potwierdził jednocześnie, że nauka zdalna nie jest tak owocna, jak nauczanie stacjonarne: 

Każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę zdrowia i jest dużo lepszy niż kilka dni nauki zdalnej, dlatego cieszę się, że wracamy. A dyskusja na ten temat, czy zostawić sobie ten rok szkolny i wrócić we wrześniu uważam, ze całkowicie jest bezzasadna.

Powrót do szkół 2021 - daty, terminy, harmonogram

Powrót do szkół w maju 2021 został potwierdzony przez Ministra Edukacji i Nauki, 28 kwietnia 2021. Uczniowie wrócą do szkolnych ławek 4, 15 i 29 maja 2021. Dokładny harmonogram poniżej:

  • od 4 maja - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
  • od 15 maja - tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
  • od 29 maja - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej
Najnowsze