Pełnia księżyca w październiku 2022. Kiedy jest i co to jest Pełnia Myśliwych?

2022-10-03 11:23
księżyc
Autor: pixabay/rkarkowski

Pełnia księżyca w październiku 2022 będzie wyjątkowym zjawiskiem. Będziemy mogli zaobserwować tzw. Krwawy Księżyc, który swoją mocą rozświetli niemal całe niebo. Sprawdziliśmy, kiedy będzie pełnia księżyca w tym miesiącu i skąd wzięła się jego nazwa.

Kiedy pełnia księżyca w październiku? W tym miesiącu czeka nas pierwsza, jesienna pełnia księżyca w tym roku, czyli Pełnia Księżyca Myśliwych. Oprócz tego, że Srebrny Glob pokaże nam w pełni swoje wyjątkowe oblicze to tej nocy będzie świecił wyjątkowo jasno. Pełnię księżyca możemy oglądać na niebie co 29,5 dni. To jedna z czterech faz tego ciała niebieskiego, w czasie której widoczna jest cała tarcza Księżyca. Pełnia księżyca to faza, podczas której Srebrny Glob znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Pełnia księżyca w październiku 2022 da nam także możliwość zaobserwowania tzw. Krwawego Księżyca.

Cyklon Dino - co to jest? Kiedy Cyklon Dino dotrze do Polski?

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Pełnia księżyca - październik 2022

Kiedy pełnia księżyca w październiku 2022? Pełnię Księżyca Myśliwych będziemy mogli podziwiać w nocy 9 października. Maksimum tego zjawiska będzie widoczne w niedzielny wieczór o godzinie 22:54.

Pogoda w Polsce październik 2022 - jak będzie? Czy przyjdzie zima? [PROGNOZA]

Październik 2022 - Pełnia Myśliwych

Każda z pełni księżyca ma swoją niepowtarzalną nazwę. Zazwyczaj pochodzi ona od zjawisk meteorologicznych, zwierząt albo roślin, które są charakterystyczne dla miesiąca, w którym się pojawia. Pełnia Księżyca Myśliwych nawiązuje do dawnej tradycji jesiennych polowań. Podczas pełni myśliwych, księżyc jest wyjątkowo jasny i długo pozostaje na niebie, co daje polującym możliwość śledzenia zwierzyny nocą. W tym miesiącu Księżyc rozświetli świat z wyjątkową mocą. Inne nazwy październikowej pełni, to: Krwawy Księżyc, Księżyc Podróży i Więdnących lub Obumierających Traw.

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze