Cyklon Dino - co to jest? Kiedy Cyklon Dino dotrze do Polski?

i

Autor: screen z twittera: IMGW_CMM, pixabay/WKIDESIGN

Cyklon Dino - co to jest? Kiedy Cyklon Dino dotrze do Polski?

2022-10-03 9:47

W najbliższym czasie pogoda zmieni się diametralnie. Wszystko przez Cyklon Dino, który przyniesie ze sobą porywisty wiatr, przelotne ulewy i burze. Niekorzystnie na nasze samopoczucie może wpłynąć także zmiana ciśnienia. Gdzie wichury będą najsilniejsze? Kiedy pogoda się poprawi? Sprawdziliśmy!

Cyklon Dino, który dotarł do Polski znad wschodniej Europy, bezpośrednio wpłynie na pogodę w naszym kraju. Wcześniej cyklon stacjonował w pobliżu pogranicza Białorusi i Rosji. Cyklon Dino wywołał dotkliwą zmianę pogody niemal w całym kraju. Prognoza pogody w najbliższych dniach zdecydowanie będzie odbiegała od tego, z czym kojarzy nam się złota, polska jesień. Możemy pożegnać się ze słoneczną aurą i ciepłymi popołudniami. Do Polski napływa chłodna masa powietrza polarnomorskiego. Cyklon Dino nie przyniesie poprawy warunków atmosferycznych i może niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie.

Pogoda w Polsce październik 2022 - jak będzie? Czy przyjdzie zima? [PROGNOZA]

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Cyklon Dino - co to jest?

Co to jest Cykoln Dino? To niż stacjonujący w pobliżu pogranicza Białorusi i Rosji, który bezpośrednio wpłynie na pogodę w Polsce. Cyklon niesie ze sobą wichury, przelotny przeszywający deszcz i lokalne burze, a w Tatrach również opady śniegu. W górach powinniśmy spodziewać się śnieżyc. Jednego dnia może spaść nawet 15 cm śniegu.

Pogoda długoterminowa na październik 2022. Czy zima przyjdzie wcześniej niż zwykle?

Prognoza pogody - październik

Jaka będzie pogoda w październiku 2022? W najbliższych dniach temperatury w całym kraju wyniosą od 10 do 16 stopni Celcjusza. Najchłodniej będzie na południu Polski. Tam termometry pokażą od 4 do 9 stopni Celcjusza. Jednak temperatura odczuwalna będzie wyraźnie niższa. Wszystko ze względu na silny i porywisty wiatr, który szczególnie może doskwierać mieszkańcom wschodniej i południowej części kraju. Niekorzystnie na samopoczucie mogą wpływać również warunki biometeorologiczne. Ciśnienie atmosferyczne wyraźnie wzrośnie i dopiero wieczorami będzie się stabilizować.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE