Szkoła

i

Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie/ materiały prasowe

Październik 2022 - wolne. Kiedy są święta i nie idziemy do szkoły?

2022-10-05 10:09

Dni wolne w październiku 2022 niestety nas nie rozpieszczają. Niestety, w tym miesiącu nie będzie zbyt wielu możliwości odpoczynku od szkoły i pracy. Jednak nie oznacza to, że będzie to całkowicie niemożliwe. Kiedy jest wolne w październiku? Czy w październiku 2022 jest długi weekend? Sprawdziliśmy!

Kiedy nie idziemy do szkoły w październiku 2022? Na dni wolne od szkoły czeka większość uczniów. Choć rok szkolny 2022/23 niedawno się rozpoczął, to uczniowie zastanawiają się, kiedy są dni wolne od zajęć dydaktycznych w październiku 2022 roku. Niestety, we wrześniu nie było zbyt wielu możliwości na odpoczynek, poza weekendami. Czy w październiku 2022 będzie długi weekend? Wielu uczniów może liczyć na krótką przerwę i możliwość naładowania baterii m.in. w związku z wypadającym październiku Dniem Nauczyciela. Choć święto to nie wlicza się w pulę dni ustawowo wolnych od pracy, to uczniowie mogą liczyć na odrobinę odpoczynku. Tego dnia, w większości palcówek, nie ma zajęć lekcyjnych. W zamian uczniowie uczestniczą w uroczystych apelach.

Jesień 2022 - trendy, modne kolory i stylizacje. Te jesienne trendy zrobią furorę!

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Październik - dni wolne od szkoły

Niestety, w październiku 2022 roku nie ma dni ustawowo wolnych od pracy i szkoły. Jednak mimo to uczniowie mają szansę na wypoczynek i naładowanie baterii. Wszystko za sprawą święta nauczycieli. Dzień Nauczyciela 2022 obchodzony jest 14 października. Tego dnia w szkołach, zamiast zajęć lekcyjnych i nauki organizowane są uroczyste apele, podczas których dziękuje się wychowawcom i pedagogom za ich trud włożony w naukę młodych ludzi. Apele zazwyczaj kończą się około godziny 12:00. To dobra wiadomość dla wszystkich uczniów, którzy w planie zajęć mają lekcje np. do 15:00.

Zmiana czasu JESIEŃ 2022 - kiedy jest? Kiedy przestawiamy zegarki? [DATA]

Październik 2022 - długi weekend

Jest szansa na długi weekend w październiku 2022, podczas którego będzie można odpocząć od pracy będzie na przełomie października i listopada. Wszystko dzięki ustawowo wolnym 1 listopada. Wszystkich świętych w 2022 roku wypada we wtorek. Warto więc wziąć urlop 31 października. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się długim weekendem od piątku 29 października aż do środy, czyli 2 listopada. To również dobra wiadomość dla większości uczniów. W tym czasie również będą mogli liczyć na dni wolne od szkoły. Dyrektorzy szkół bardzo często decydują się na wolne od zajęć lekcyjnych, ostatniego dnia października.

Sonda
Czy 178 dni to za dużo wolnego?