Opole 2020 - PREMIERY i WYNIKI. Kto wygrał? [ZWYCIĘZCA OPOLE 2020]

2020-09-06 22:26
Opole 2020 - PREMIERY i WYNIKI. Kto wygrał? [ZWYCIĘZCA OPOLE 2020]
Autor: Lukasz Kalinowski/East News Opole 2020 - PREMIERY i WYNIKI. Kto wygrał? [ZWYCIĘZCA OPOLE 2020]

Premiery, czyli jeden z najstarszych koncertów, w całej historii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Kto wygrał prestiżową nagrodę? Jakie są wyniki koncertu Premiery? Przekonajcie się sprawdzając garść informacji na ESKA.pl

Opole 2020 - premiery, to od zawsze najbardziej emocjonująca część całego festiwalu. Jury ocenia wykonania na żywo utworów, które ledwo co pojawiły się na muzycznym rynku. W ubiegłym roku zwyciężczynią konkursu była Ania Karwan, za piosenkę Słucham cię w radiu co tydzień. W poprzednich latach wygrywali również: Tulia, Halina Mlynkova, Golec uOrkiestra, czy Enej. W czasie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, o główną nagrodę walczy między innymi Lanberry, która w drugiej połowie lipca wypuściła singiel Plan awaryjny. Jej konkurentką w walce o zwycięstwo jest z pewnością Sanah, która na początku sierpnia pochwaliła się utworem No sory. Zdecydowanie te dwie wokalistki, to faworytki internautów, jednak nie można wykluczać, że ze statuetką z Opola wyjedzie Mateusz Ziółko, PIN, Kombii lub Rafał Brzozowski.

Sonda
Która piosenka powinna wygrać?

Opole 2020 - PREMIERY, PIOSENKI

Koncert Premiery to jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 6 września wydarzenie poprowadzi Tomasz Kammel. O główną nagrodę im. Karola Musioła walczyć będzie dziesięciu artystów wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu. Są to:

  • Gentelman - Rafał Brzozowski
  • Samotny dryf - PIN
  • Przetrwamy - Kombii
  • Koniec świata - Sławek Uniatowski
  • Niech mnie złość - Stanisława Celińska
  • Jestem taka sama - Anna Jurksztowicz
  • Plan awaryjny - Lanberry
  • S.O.S. - Mateusz Ziółko
  • Facet został sam - Janusz Radek
  • No sory - Sanah

Opole 2020 - PREMIERY: WYNIKI, KTO WYGRAŁ?

Kto wygrał koncert Premiery podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki? Wyniki poznaliśmy wieczorem, 20 września 2020. Decyzją jury główną nagrodę zdobyła Lanberry za piosenką Plan awaryjny.

Lanberry wygrała Premiery w Opolu 2020. Występ z hitem Plan awaryjny wbija w fotel!

W czasie Premier w Opolu wręczono również nagrodę publiczności. Drugą statuetkę im. Karola Musioła otrzymała Stanisława Celińska za utwór Niech minie złość. 

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze