Lanberry wygrała Premiery w Opolu 2020. Występ z hitem Plan awaryjny wbija w fotel!

i

Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER / EAST NEWS Lanberry wygrała Premiery w Opolu 2020. Występ z hitem Plan awaryjny wbija w fotel!

Lanberry wygrała Premiery w Opolu 2020. Występ z hitem Plan awaryjny wbija w fotel!

2020-09-06 22:32

Lanberry wygrywa konkurs Premiery, podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu! Młoda gwiazda wykonała na legendarnej scenie Amfiteatru swój najnowszy utwór Plan awaryjny, zapowiadający nadchodzący album. Co powiedziała artystka o swoim sukcesie? Jak wyglądał zwycięski występ w Opolu? Przekonajcie się już teraz wchodząc na ESKA.pl!

Opole 2020 - Lanberry zwyciężczynią koncertu Premiery! Młoda artystka kolejny raz udowodniła, że na scenie czuje się, jak ryba w wodzie. Artystka zgłosiła do konkursu utwór Plan awaryjny, którym oczarowała jury. Nic dziwnego już sam teledysk wskazywał, że to wielki hit. W miesiąc od premiery przekroczył barierę 470 tysięcy wyświetleń i stał się jednym z hitów w Radiu ESKA.

Lanberry, przybysz z innej planety i plan awaryjny!

Lanberry tym samym dołącza do zaszczytnego grona laureatów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Rok temu zwycięstwo świętowała Ania Karwan za piosenkę Słucham cię co tydzień w radiu, a w poprzednich latach wygrywali m.in. Tulia za utwór Jeszcze cię nie ma, Enej za Skrzydlate ręce, Zakopower za utwór Boso, Patrycja Markowska za Świat się pomylił, czy chociażby Virgin za Szansę, 

Koncerty przełożone na 2021 rok

Lanberry - piosenka Plan awaryjny

Plan awaryjny, czyli nowa piosenka Lanberry, swoją premierę miała 22 lipca. Utwór wcześniej jednak we fragmencie poznaliście przedpremierowo tylko na ESKA.pl. Za tekst odpowiadają sama artystka oraz Monika Wydrzyńska z zespołu Linia Nocna. Warstwa muzyczna to również zasługa Lanberry, którą wspierał kierownik muzyczny jej zespołu - Kuba Krupski. Do produkcji Planu awaryjnego wokalistka zaprosiła duet producencki Dominic Buczkowski i Patryk Kumór, by wspólnie wyprodukować singiel. Do Planu awaryjnego powstał utrzymany w filmowej, wakacyjnej konwencji teledysk. Lanberry w klipie wdaje się w romans z tajemniczym mężczyzną. Finał tej historii z pewnością Was zaskoczy!

Lanberry - występ w Opolu

Lanberry zdobyła nagrodę główną po decyzji jury. Decyzją publiczności zwyciężyła Stanisława Celińska za utwór Niech minie złość.

Lanberry o piosence Plan awaryjny

Plan awaryjny niejako domyka historię moich poprzednich dwóch singli Zew oraz Tracę. Chciałam, by ta piosenka kipiała optymizmem, lekkością i poczuciem wolności. Jest to też ostateczne rozliczenie z przeszłością, dające siłę. Awaryjny zawiódł plan, ewakuacji nadszedł czas - opisuję moment w naszym życiu, w którym wyczerpaliśmy wszelkie opcje ratowania relacji, przyjaźni, związku. Czasami trzeba powiedzieć dość, zamknąć rozdział raz na zawsze i iść dalej - opowiedziała Lanberry.

Koncert Premiery to jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Całość poprowadził Tomasz Kammel, a o główną nagrodę w tym roku rywalizowało dziesięciu artystów wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu.

W opolskim amfiteatrze premierowe piosenki zaśpiewali:

  • Gentelman - Rafał Brzozowski
  • Samotny dryf - PIN
  • Przetrwamy - Kombii
  • Koniec świata - Sławek Uniatowski
  • Niech mnie złość - Stanisława Celińska
  • Jestem taka sama - Anna Jurksztowicz
  • Plan awaryjny - Lanberry
  • S.O.S. - Mateusz Ziółko
  • Facet został sam - Janusz Radek
  • No sory - Sanah

W czasie koncertu Premiery wystąpili także ubiegłoroczni laureaci - Anna Karwan i Marcin Sójka. Odbył się również jubileuszowy recital Krzysztofa Cugowskiego.