Matura 2021

i

Autor: East News: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Odwołanie matur ustnych 2021 - dlaczego i co to oznacza?

2021-01-03 17:01

Matura ustna 2021 została odwołana! Zmiany naniesione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zszokowały większość uczniów! Co tak naprawdę oznacza odwołanie matur ustnych 2021, które w ubiegłych latach były obowiązkową częścią egzaminów maturalnych? Więcej wyjaśnień na ten temat czeka na was poniżej!

Odwołanie matur ustnych 2021 - co tak naprawdę oznacza ta zmiana? Egzaminy maturalne 2021 zbliżają się wielkimi krokami, jednak jak wynika z informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zostały umieszone w internecie 16 grudnia 2020 będą one pełne zmian, a najważniejszą z nich jest wycofanie obowiązku zdawania matury ustnej. Wielu uczniom spadł kamień z serca, ponieważ zdaniem większości z nich to właśnie matura ustna, zaraz po arkuszu z matematyki jest najtrudniejszą i najbardziej stresującą częścią całych matur. Odwołanie matur ustnych 2021 oznacza przede wszystkim, że dla przyszłych maturzystów, którzy będą próbować swoich sił w egzaminie dojrzałości, ta część, czyli matura ustna nie będzie już elementem obowiązkowym. Matura 2021 - zmiany, jakie zostały naniesione wywołały uśmiech na twarzy większości uczniów, ponieważ ich zdaniem matura ustna dla chętnych jest najlepszym rozwiązaniem.

Matura ustna 2021 nie została jednak całkowicie usunięta z harmonogramu, ponieważ będzie ona dostępna dla wszystkich chętnych uczniów, którzy będą chcieli podejść do niej w celu uzyskania dodatkowych punktów potrzebnych do rekrutacji na studia. 

Sonda
Matura ustna 2021 - czy dobrze, że jest odwołana?

Odwołanie matur ustnych 2021 - co to oznacza?

Maturzyści podchodzący do egzaminów w 2021 roku będą pierwszym rocznikiem, dla którego matura ustna nie będzie obowiązkowa. Podejść do niej będą mogły osoby chętne, co oznacza, że uczniowie będą mieli o wiele łatwiejsze zadanie. Miejmy nadzieję, że tak olbrzymia zmiana przyniesie nam o wiele wyższą zdawalność matur, niż w poprzednich latach. 

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE