Szkoła

i

Autor: pixabay Kiedy będą odpowiedzi egzaminu ósmoklasisty?

Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2022 - gdzie szukać i kiedy będą? [DATA]

2022-05-20 15:54

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się już pod koniec maja, a uczniowie z niecierpliwością czekają na dzień, kiedy przyjdzie im się zmierzyć z testem, który sprawdzi ich wiedzę z ostatnich lat nauki. Jednak jeszcze bardziej będą oczekiwali wyników, które zadecydują o dalszej ścieżce edukacji. Sprawdź kiedy będą dostępne odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2022 zostanie przeprowadzony we wszystkich szkołach podstawowych już 24-26 maja, z przedmiotów takich jak: język polski, matematyka oraz język obcy. Testy mogą być sporym wyzwaniem dla nastolatków, ponieważ to pierwszy tak poważne egzamin w ich życiu, więc może pojawić się stres i ekscytacja związane z tak odpowiedzialnym zadaniem. Wyniki zadecydują bowiem o tym jak potoczą się dalsze losy ucznia na jego edukacyjnej ścieżce.

Ilość punktów uzyskanych na egzaminie ósmoklasisty będzie brana pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Niektórzy uczniowie wiedzą już doskonale, gdzie chcieliby się dostać, więc mają silną motywację, aby ukończyć egzamin a jak najlepszym wynikiem. Aby wiedzieć czego się spodziewać w dniach 24-26 maja 2022, już teraz poznaj szczegóły dotyczące wyników i odpowiedzi związanych z egzaminu ósmoklasisty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy egzamin i kiedy wyniki? Najważniejsze terminy w jednym miejscu

Egzamin ósmoklasisty 2022 – kiedy testy z poszczególnych przedmiotów w szkołach podstawowych

Już niedługo uczniowie klas ósmych zmierzą się z zadaniami jakie czekają na nich na egzaminie kończącym ich edukację w szkole podstawowej. Sprawdź szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty.

  • Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego odbędzie się 24 maja 2022 o godz. 9:00, a na rozwiązanie testu uczniowie będą mieli 120 minut.
  • Egzamin ósmoklasisty w matematyki odbędzie się 25 maja 2022 o godz. 9:00, a na rozwiązanie testu uczniowie będą mieli 100 minut.
  • Egzamin ósmoklasisty w matematyki odbędzie się 26 maja 2022 o godz. 9:00, a na rozwiązanie testu uczniowie będą mieli 90 minut.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 – kiedy będą dostępne arkusze CKE?

ARKUSZE egzaminacyjne będą sukcesywnie udostępniane po każdym zakończonym teście ok. godz. 14:00. Oznacza to, że uczniowie będą mieli możliwość ponownego przyjrzenia się zagadnieniom i przeanalizowania pytań oraz udzielonych odpowiedzi. Na podstawie takiego sposobu, każdy uczeń będzie mógł ocenić, ile punktów uzyska w efekcie końcowym.

Oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne 1 lipca 2022 roku na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej. Aby je sprawdzić, każdy uczeń będzie musiał zalogować się w systemie na stronie CKE po podaniu swojego loginu i hasła, które otrzyma w szkole.

Egzamin ósmoklasisty 2022 – kiedy będą dostępne w internecie odpowiedzi egzaminu ósmoklasisty?

Poprawne odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty to coś na co uczniowie będą czekali z wielką niecierpliwością, aby sprawdzić, które zadania wykonali poprawnie. Uczniowie nie przekonają się jednak o tym przed oficjalnymi wynikami. Odpowiedzi z każdego z przedmiotów opublikowane zostaną już po 1 lipca 2022. Nieznana jest jednak konkretna data.

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Sanah o płycie „Uczta”