Zima

i

Autor: Canva

Ocieplenie na horyzoncie! Po mrozach AŻ TYLE stopni na plusie

2023-01-31 16:48

Luty mocno namiesza w pogodzie. Jak podają synoptycy, w tym miesiącu musimy być przygotowani właściwie na wszystko. Na horyzoncie siarczyste mrozy, opady śniegu, a nawet burze śnieżne. To jednak nie koniec. Z najnowszych prognoz wynika, że czeka nas też ocieplenie. Już za kilka dni termometry mogą pokazać nawet 9 stopni na plusie!

Jaki będzie luty 2023? Pogody długoterminowe wskazują na to, że w tym miesiącu możemy się spodziewać właściwie wszystkiego. Nowy rok przywitał nas niestandardowym na tę porę roku ociepleniem. Wskaźniki na termometrach w najcieplejszym momencie dnia pokazały aż 18 stopni na plusie. Ci, którzy za szybko ucieszyli się na przedwczesne przyjście wiosny, z pewnością poczuli się w kolejnych tygodniach mocno zawiedzeni. Koniec stycznia przyniósł bowiem ponowny atak zimy. Temperatury spadły poniżej zera, a w całej Polsce poprószyło śniegiem. Jak zapowiadają synoptycy, pogoda w lutym będzie równie dynamiczna. Choć miesiąc zapowiadany jest jako bardzo chłodny - w nocy możemy spodziewać się aż 20 stopni na minusie, a w pierwszym tygodniu nawet burz śnieżnych, to nie braknie też ocieplenia. Meteorolodzy zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu czeka nas prawdziwy powiew ciepła. W niektórych regionach odnotujemy 9 stopni na plusie!

Śnieżyce i mróz -15 stopni! Pogoda długoterminowa na luty 2023

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Kiedy będzie ciepło? Jest data!

Z najnowszych prognoz wynika, że po mroźnych środzie i czwartku na termometrach ponownie odnotujemy dodatnie temperatury. Zapowiadanego ocieplenia można spodziewać się bowiem już w najbliższy piątek, 3 lutego. Wówczas termometry w zachodniej części kraju, gdzie wskaźniki z reguły pokazują wyższe wartości, sięgną nawet 9 stopni na plusie. Jak jednak podaje serwis twojapogoda.pl, tego dnia trzeba też spodziewać się wichur. Te sprawią, że ocieplenie nie będzie aż tak odczuwalne, jak mogłoby być.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE