Czy w ferie 2023 będzie śnieg? Jaka pogoda w ferie zimowe?

2022-11-21 13:51
Bon turystyczny przedłużony. 500 złotych będzie można wykorzystać na ferie zimowe
Autor: Unsplash - Josue Michel

Czy w ferie 2023 spadnie śnieg? Nad tym zastanawiają się nie tylko dzieci, ale również dorośli, włącznie z kierowcami. Czy styczeń i luty przyniosą opady śniegu? Jaka będzie pogoda w ferie 2023? Sprawdziliśmy!

Pogoda w ferie 2023 - czy będzie śnieg? W tym roku prognoza pogody na ferie interesuje nie tylko uczniów i drogowców, ale, ze względu na szalejące ceny energii elektrycznej, niemal każdego Polaka. Wielu liczy na to, że pogoda w ferie 2023 będzie dla nas łaskawa, a zima nie przyniesie zbyt wielu opadów śniegu i mrozów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentował prognozę pogody na ferie. Warto pamiętać jednak, że do prognoz długoterminowych należy podchodzić z dystansem, ponieważ najdokładniejsze pomiary można wykonać maksymalnie na kilka dni przed. Jednak długoterminowa prognoza pogody na ferie 2023 sprawdzi się idealnie dla wszystkich, którzy zastanawiają się, gdzie i na ile dni wyjechać na odpoczynek.

Sylwester TVP 2022 - gdzie? Kto wystąpi na Sylwestrze Marzeń z Dwójką?

Ulubione piosenki skoczków narciarskich [Stoch, Żyła, Kubacki] | ESKA XD - Ale to już było! #62

Ferie 2023 - pogoda

Temperatura w styczniu 2023, w dzień, wyniesie od około -5 st. C. do -2 st. C. w Zakopanem i Od -1 st. C. do 2 st. C. w Trójmieście. Z kolei w zachodnich rejonach Polski styczniowe temperatury wyniosą od -3 st. C. do 1 st. C. Mieszkańcy wschodu powinni przygotować się na temperatury w granicach od -4 st. C. do 1 st. C. W nocy temperatury będą jednak znacznie niższe, w granicach około -14 st.C. W styczniu miesięczna suma opadów wyniesie nieco ponad normę. Miłośnicy białego puchu powinni być szczęśliwi, ponieważ w lutym będzie sporo opadów śniegu. Jednak powinniśmy przygotować się na mróz i odwilż, które będą występować na przemian.

Karnawał 2023 - kiedy się zaczyna i ile trwa? [DATA, TERMIN]

Prognoza pogody - Ferie 2023

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej średnia miesięczna temperatura powietrza w lutym, na terenie całej Polski, powinna mieścić się w normie obserwowanej na przestrzeni lat 1991-2020. Podobnie w przypadku sumy miesięcznych opadów atmosferycznych. Prognoza pogody na luty 2023 przewiduje, że początek tego miesiąca będzie naprawdę mroźny. Temperatury, w dzień, będą osiągać nawet -12 st. C. Ferie zimowe upłyną pod znakiem lekkich opadów śniegu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze