O białych świętach można tylko pomarzyć. Prognozy pogody na Boże Narodzenie rozczarują wszystkich!

2021-12-21 10:57
Iluminacje bożonarodzeniowe
Autor: Karol Makurat/REPORTER

Boże Narodzenie 2021 zbliża się już naprawdę wielkimi krokami. Najnowsze prognozy pogody nie będą jednak zadowalające dla wszystkich osób, które marzyły o pierwszych od lat białych świętach. Niewykluczone, że śnieg pojawi się w kilku regionach w Polsce, jednak opady będą słabe i nie zapewnią widoków, jakie znamy ze świątecznych pocztówek.

Białe święta Bożego Narodzenia 2021 to marzenie bardzo wielu osób. Cóż, jak wynika z prognoz przygotowanych przez ekspertów pogodowych, w większości przypadków pozostaną one w sferze marzeń. Ostatnie tygodnie przyniosły liczne zmiany pogody, co miało przełożenie na zwiększenie się nadziei na przeżycie takich świąt, jakie pamiętamy sprzed lat. Niektóre prognozy długoterminowe mówiły nawet o nadejściu bestii z północy, siarczystym mrozie i śnieżycach, których miało nie zabraknąć także w okresie bożonarodzeniowym. Najnowsze prognozy na święta 2021 mówią jednak co innego... Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował na swojej stronie internetowej prognozę synoptyczną na całe Boże Narodzenie, z której wynika, że w niektórych regionach w Polsce śnieg rzeczywiście poprószy, jednak nie ma co liczyć na widoki jak ze zdjęć, które wyskoczą nam po wpisaniu zima w Google Grafika.

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?

Gdzie będą białe święta 2021?

Śnieg w święta nie zachwyci. Eksperci pogodowi nie mają już wątpliwości, że białe święta 2021 to mocne nadużycie, bowiem śnieg rzeczywiście się pojawi, jednak opady będą bardzo słabe. Śniegu w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia powinni spodziewać się głównie mieszkańcy wschodniej i południowej części Polski. IMGW zaznacza jednak, że scenariusz pogody na Boże Narodzenie 2021 może się jeszcze delikatnie zmienić.

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze