Iluminacje bożonarodzeniowe

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

O białych świętach można tylko pomarzyć. Prognozy pogody na Boże Narodzenie rozczarują wszystkich!

2021-12-21 10:57

Boże Narodzenie 2021 zbliża się już naprawdę wielkimi krokami. Najnowsze prognozy pogody nie będą jednak zadowalające dla wszystkich osób, które marzyły o pierwszych od lat białych świętach. Niewykluczone, że śnieg pojawi się w kilku regionach w Polsce, jednak opady będą słabe i nie zapewnią widoków, jakie znamy ze świątecznych pocztówek.

Białe święta Bożego Narodzenia 2021 to marzenie bardzo wielu osób. Cóż, jak wynika z prognoz przygotowanych przez ekspertów pogodowych, w większości przypadków pozostaną one w sferze marzeń. Ostatnie tygodnie przyniosły liczne zmiany pogody, co miało przełożenie na zwiększenie się nadziei na przeżycie takich świąt, jakie pamiętamy sprzed lat. Niektóre prognozy długoterminowe mówiły nawet o nadejściu bestii z północy, siarczystym mrozie i śnieżycach, których miało nie zabraknąć także w okresie bożonarodzeniowym. Najnowsze prognozy na święta 2021 mówią jednak co innego... Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował na swojej stronie internetowej prognozę synoptyczną na całe Boże Narodzenie, z której wynika, że w niektórych regionach w Polsce śnieg rzeczywiście poprószy, jednak nie ma co liczyć na widoki jak ze zdjęć, które wyskoczą nam po wpisaniu zima w Google Grafika.

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?

Gdzie będą białe święta 2021?

Śnieg w święta nie zachwyci. Eksperci pogodowi nie mają już wątpliwości, że białe święta 2021 to mocne nadużycie, bowiem śnieg rzeczywiście się pojawi, jednak opady będą bardzo słabe. Śniegu w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia powinni spodziewać się głównie mieszkańcy wschodniej i południowej części Polski. IMGW zaznacza jednak, że scenariusz pogody na Boże Narodzenie 2021 może się jeszcze delikatnie zmienić.

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas