spadające gwiazdy

i

Autor: pixabay.com

Noc spadających gwiazd - maj 2021. Kiedy i o której oglądać rój Camelopardalidów?

2021-05-13 15:03

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zjawisk astronomicznych. Niebawem na niebie pojawią się spadające gwiazdy! Kiedy i o której godzinie oglądać rój Camelopardalidów? Najważniejsze informacje na ten temat, znajdziecie poniżej. Czegoś takiego nie można przegapić!

Noc spadających gwiazd - maj 2021. Kiedy i o której oglądać rój Camelopardalidów? To powinno zainteresować każdego, kto lubi wieczorami patrzeć w niebo. Maj to miesiąc, który sprawia, że nasze humory zdecydowanie się poprawiają. To wszystko ze względu na pogodę, która zaczyna mieć na każdego pozytywny wpływ. Oprócz tego to miesiąc, który obfituje w niezwykłe zjawiska na niebie. Wraz z początkiem maja pojawiły się spadające Eta Akwarydy. Teraz natomiast czeka na nas spadający rój Camelopardalidów, a także Zaćmienie Księżyca, które będzie trwało zaledwie 14 minut. To wyjątkowe zjawisko ukaże się na niebie 26 maja o godzinie 10:47 naszego czasu. Wcześniej natomiast, będziemy świadkami spadających Camelopardalidów. Kiedy, gdzie i o której najlepiej je oglądać? Tego nie można przegapić!

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec

Spadający rój Camelopardalidów - maj 2021 [DATA, GODZINA]

Kiedy i o której godzinie oglądać rój Camelopardalidów? Według kalendarza astronomicznego, spadające gwiazdy będziemy mogli podziwiać w nocy z 23 na 24 maja. Właśnie wtedy przypada maksimum meteorów z roju Camelopardalidów. Aby zobaczyć to niezwykłe zjawisko, należy udać się w miejsce, gdzie nie będzie miejskich świateł, wysokich budynków i drzew, a niebo będzie zupełnie puste. Plusem będą również dobre warunki atmosferyczne, czyli bezchmurne niebo.

Sonda
Czy obserwujesz spadające gwiazdy?