Noc spadających gwiazd 28.07. O której i jak oglądać meteory?

2018-07-28 21:24 A.D.
Spadające gwiazdy
Autor: Krzysztof Zatycki/REPORTER / East News

Noc spadających gwiazd to wyjątkowe astronomiczne widowisko, które oglądać będziemy mogli już w najbliższych dniach! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl 

Lato to świetny moment na obserwowanie nieba. Ciepłe wieczory sprzyjają wpatrywaniu się w gwiazdy, czy to samemu, czy z ukochaną osobą. Niebawem będziemy świadkami kilku wyjątkowych zjawisk astronomicznych, których nie możecie przegapić! Zaćmienie księżyca 27.07 to nie wszystko. Już 28 lipca na naszym niebie pojawią się spadające gwiazdy!

Koniec świata nastąpi w lipcu 2018 - duchowni nie mają wątpliwości

Noc spadających gwiazd 28.07 - kiedy i jak oglądać?

Noc spadających gwiazd to wyjątkowe wydarzenie, które będziemy mogli obserwować pod warunkiem, że dopisze nam pogoda. Jeśli nieba nie przesłonią chmury to Maksimum meteorów z roju Południowych delta Akwarydów zobaczymy gołym okiem. Pierwsze spadające gwiazdy pojawią się już koło godziny 20.00.

Gdzie wypatrywać spadających gwiazd? By obserwować meteory z roju Południowych delta Akwarydów, należy patrzeć w stronę gwiazdozbioru Wodnika. Ich aktywność jest dość wysoka i wynosi do 20 meteorów na godzinę! Nie powinniśmy więc mieć problemu z zaobserwowaniem przynajmniej kilku spadających gwiazd w ciągu nocy. Pamiętajcie, by przygotować życzenia!

Zaćmienie księżyca 2018 - czeka nas najdłuższe zaćmienie w tym stuleciu!

Jak pogoda będzie podczas Perseidów 2018?

Bądź na bieżąco z prognozą pogody, aby nic Cię nie zaskoczyło w tę piękną noc!

Najnowsze