nita

i

Autor: Dagmara Szewczuk/ Kayax

nita ruszyła w trasę po „Nitkach”! Gdzie wystąpi autorka hitu Wars?

2023-11-03 12:03

Już tej jesieni nita rozpoczyna pierwszą oficjalną trasę klubową, promującą album „Nitki”. Artystka zaprezentuje na żywo materiał z debiutanckiego krążka aż w 7 polskich miastach.

nita, a właściwie Anita Dudczak to debiutantka, którą z całą pewnością warto zapamiętać. Po latach szkolenia swojego warsztatu m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz prężnej działalności w social mediach, artystka weszła na rynek muzyczny pod szyldem wytwórni Kayax. Wokalista, tekściarka, kompozytorka, osobowość social mediowa i sceniczna – tworzy swój własny, unikatowy styl. Odważne, czasem zuchwałe teksty i elektroniczne, nieoczywiste brzmienia są tym, w czym czuje się najlepiej.

nita już zyskała szerokie grono fanów na TikToku oraz Instagramie, gdzie dzięki publikacjom muzycznych treści w sumie zgromadziła wokół siebie ponad 800 tys. obserwujących. Jej film, w którym świetnie naśladuje głosy innych wokalistek, stał się viralem na całym świecie i łącznie obejrzano go już ponad 18,5 milionów razy.

Podczas letniej trasy w 2023 roku zagrała m.in. na Męskim Graniu, Festiwalu Jabłonki Swawole oraz MNY Music Stories. 

"Zaśpiewasz to wybierasz kolejną piosenkę!" | Dokończ piosenkę 18 #Sanah

nita - koncerty 2023

25 sierpnia odbyła się premiera albumu „Nitki”, na którym znalazły się takie hity jak: „Wars”, „Jak to może tak być”, „Zimna wojna”, „Gejsza” oraz „Specjaliści”. nita została także wyróżniona przez Spotify w akcji EQUAL Polska i jako reprezentantka kobiet w muzyce pojawiła się na Times Square w Nowym Jorku.

Koncerty nity to wyjątkowe wydarzenia, podczas których artystka zabiera słuchaczy w podróż po swoich przemyśleniach czy obserwacjach otaczającego świata. Niebanalne teksty i energiczna muzyka powodują, że „Nitki” docierają do różnych pokoleń.

TRASA PO NITKACH:

  • 28.10.2023 WROCŁAW / STARY KLASZTOR
  • 03.11.2023 ŁÓDŹ / MONOPOLIS  
  • 04.11.2023 KATOWICE / KRÓLESTWO 
  • 10.11.2023 KRAKÓW / POCZTA GŁÓWNA 
  • 18.11.2023 POZNAŃ / MUCHOS 
  • 21.11.2023 WARSZAWA / FABRYKA NORBLINA 
  • 25.11.2023 GDAŃSK / PARLAME