Niedziela handlowa MARZEC 2019 - kiedy sklepy będą otwarte?

2019-03-25 14:01 M.C.
Niedziela handlowa MARZEC 2019 - kiedy sklepy będą otwarte?
Autor: Piotr Molecki/East News Sklep

Od początku 2019 roku obowiązuje rozszerzony zakaz handlu w niedziele. Tylko jedna w miesiącu może być handlowa. Oznacza to, że także w marcu zrobimy zakupy w jedną niedzielę. W którą dokładnie? W trzecim miesiącu roku wypada ich aż pięć! Koniecznie zajrzyjcie do naszego artykułu i dowiedzcie się, kiedy sklepy i galerie handlowe będą otwarte w standardowych godzinach.

Niedziela handlowa - marzec 2019 to trzeci miesiąc, w którym wypadnie tylko jedna taka niedziela! Jeszcze w 2018 były dwie niedziele handlowe w miesiącu - pierwsza i ostatnia. Na początku 2019 zakaz został rozszerzony w myśl ustawy ze stycznia 2018. Wprawdzie mówiło się o planach powrotu do rozwiązania z ubiegłego roku w 2020, ale informacje szybko zdementowano. Polacy muszą się więc przystosować do nowych przepisów i dowiedzieć, która niedziela marca 2019 będzie handlowa.

Przeczytaj też: Dziewięciodniowe święto w Polsce. Zaskakujący projekt da kolejne dni wolne?

Marzec 2019 - kiedy niedziela handlowa?

W którą niedzielę marca 2019 zrobimy zakupy normalnie? W tym miesiącu wypada aż pięć niedziel. Tylko w jedną sklepy będą prowadzić handel, a zakupy zrobimy w standardowych godzinach.

Przeczytaj też
Prawo jazdy 2019 CENA - ile kosztuje wyrobienie kategorii B?

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ile zapłacimy za wyrobienie prawa jazdy w 2019 roku? Na ESKA.pl piszemy o kwotach, jakie wydamy na licencję kategorii B.

Ustawa o ograniczeniu handlu mówi, że w 2019 roku zakaz sprzedaży nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W marcu wypada ona 31.03. Nie będziemy mieli wówczas problemów ze znalezieniem otwartego sklepu. Warto zaznaczyć sobie datę tego dnia w kalendarzu.

Najnowsze