Nawet o 1000 złotych większe pensje dla wszystkich! Nowy projekt w rządzie. Kiedy przepisy wejdą w życie?

2019-02-12 11:50
Pieniądze
Autor: East News / Adam Burakowski/REPORTER

Tym razem rząd przygotowuje projekt, który zachwyci wszystkich pracujących. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna do premiera trafiły dwie propozycje podatkowe resortu finansów. Dotyczą one kosztów uzyskania przychodu lub stworzenia nowej ulgi w PIT. Oznacza to, że w kieszeniach osób zatrudnionych na etacie zostanie więcej pieniędzy. Ile? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Resort finansów pracuje nad pomysłami, które mają wpłynąć znacząco na nasze zarobki. Propozycje są dwie. Pierwsza z nich zakłada zwiększenie kwoty wolnej od podatku, a druga wprowadzenie nowej ulgi PIT. Obecnie płaca minimalna to 2250 zł brutto, co daje 1634 zł na rękę. Zgodnie z obliczeniami, które przygotował Dziennik Gazeta Prawna, gdyby omawiane propozycje przeszyły, to wówczas pensja netto wzrosłaby do 1714 zł. Oznacza to, że rocznie otrzymywalibyśmy nawet 1000 złotych więcej. 

Przeczytaj też: GIF - popularne leki dla dzieci wycofane z obrotu! O które chodzi? Co zawierają?

1000 złotych dla pracujących - od kiedy? 

Zgodnie z informacjami Dziennika Gazety Prawnej, premier Morawiecki ma podjąć decyzję w ciąg najbliższych tygodni. Wyższe pensje otrzymywalibyśmy zatem dopiero w roku 2020. Dotyczy to również jedynie osób na etacie. 

Najnowsze