Nauka zdalna po feriach. Mieszkańcy tych województw nie wrócą do szkoły po wolnym

2022-01-27 13:02
Nauka zdalna
Autor: Gabrielle CEZARD/SIPA/SIPA/East News

Zdalne nauczanie powróciło po zaledwie kilku tygodniach. W związku z jego wprowadzeniem uczniowie, którzy aktualnie mają ferie zimowe, bądź rozpoczną je w kolejnych tygodniach, nie będą musieli wracać do swoich placówek. Dotyczy to tylko konkretnych roczników. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w artykule.

Nauka zdalna po feriach zimowych 2022 to jedno z najczęściej wpisywanych haseł przez wszystkich uczniów. Zgodnie z przypuszczeniami minister edukacji ogłosił, że zdalne nauczanie powraca w czwartek, 27 stycznia. Od tego dnia do 27 lutego, czyli końca ostatniej, czwartej tury ferii zimowych, uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. Co ważne, zawieszenie zajęć stacjonarnych w żaden sposób nie zmienia harmonogramu roku szkolnego 2021/22, co oznacza, że pozostałe województwa rozpoczną ferie w zaplanowanych terminach, czyli 31 stycznia i 7 lutego. Nauka zdalna nie obejmuje jednak wszystkich. Uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych normalnie uczęszczają na zajęcia prowadzone w trybie stacjonarnym. Szczególnie zadowoleni z wprowadzenia nauki zdalnej są mieszkańcy województw, które rozpoczęły już ferie zimowe, jak i tych, które zaczną je w najbliższy poniedziałek. Nie będą oni musieli wrócić do placówek od razu po zakończeniu dwutygodniowej przerwy.

Sonda
Nauka zdalna i powrót do szkół pod koniec lutego to dobry pomysł?

Nauka zdalna po feriach - które województwa?

Wiadomość o wprowadzeniu nauki zdalnej szczególnie mocno ucieszyła uczniów 5-8 klas szkół podstawowych, jak i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, którzy rozpoczęli ferie 17 i 24 stycznia oraz tych, którzy rozpoczną je 31 stycznia. Z uwagi na wprowadzenie nauczania zdalnego nie będą oni musieli pojawić się w placówkach w następujący po weekendzie poniedziałek. Powrót do szkół zaplanowano bowiem na 28 lutego. Oznacza to, że jedynie mieszkańcy województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego zawitają do placówek od razu po zakończeniu przerwy od zajęć.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze